Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu

Je pozoruhodné, jak pestrou paletu vozů ukázal letošní autosalon v Šanghaji. Vedle levných kopií „západních” aut byly k vidění i takové skvosty jako zvláštní verze nejdražších provedení Bugatti Veyron.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu

24.4.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je pozoruhodné, jak pestrou paletu vozů ukázal letošní autosalon v Šanghaji. Vedle levných kopií „západních” aut byly k vidění i takové skvosty jako zvláštní verze nejdražších provedení Bugatti Veyron.

V Číně jsem nikdy nebyl, ale půjde zřejmě o zemi velkých kontrastů. Alespoň co se týče aut to tak rozhodně vypadá. Na jedné straně musí v této zemi existovat zástupy zákazníků ochotných pořídit si zjevně ošizené kopie zahraničních aut, na druhé pak dostatek lidí schopných koupit si i ty nejdražší vozy světa. Na právě probíhajícím autosalon v Šanghaji jsou k vidění auta pro obě zmíněné skupiny zákazníků, dnes ale bude řeč o něčem pro tu druhou jmenovanou. Své skvosty totiž do Číny přivezlo i Bugatti. A dalo si záležet.

V Šanghaji svou asijskou premiéru zažil model Super Sport a aby se automobilka do Číny „netáhla” s něčím, co už jsme mohli vidět jinde, představila rovnou jeho zvláštní provedení Black Carbon. Jak již název napovídá, je tento Veyron vyveden v černočerném provedení z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny. Odlišnosti dotvářejí detaily z leštěného hliníku jako odlišné víčko nádrže, znaky automobilky ve středech kol nebo části víka motorového prostoru.

Vnitřek Veyronu Super Sport Black Carbon se pyšní koženým čalouněním v béžovo-černé barevné kombinaci a ani zde nechybí trocha uhlíkových vláken. Dekor v tomto provedení najdeme třeba na středové konzole nebo ve výplních dveří.

Druhá specialitka stojí na základech „otevřeného” Veyronu Grand Sport a jmenuje se White Matte Blue Carbon. I v tomto případě je název dosti výmluvný, neboť vůz navenek spojuje matně bílý lak s modře zbarveným „karbonem”. Taktéž interiér je oděn do modré, k nepřehlédnutí je i bílé prošívání čalounění a doplňky z leštěného hliníku.

Oba vozy byly vyrobeny v rámci individualizačního programu Bugatti a oba si již také v Číně našly své zákazníky. Pokud byste ale toužili po něčem podobném, nezoufejte, lidé od Bugatti vám za něco přes jeden milion Eur jistě rádi udělají, co vám jen na očích uvidí...


Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu - 1 - Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon 01Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu - 2 - Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon 02Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu - 3 - Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon 03
Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon

Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu - 4 - Bugatti Veyron Grand Sport Matte White 01Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu - 5 - Bugatti Veyron Grand Sport Matte White 02Bugatti Veyron Super Sport a Grand Sport ve zvláštních provedeních pro Čínu - 6 - Bugatti Veyron Grand Sport Matte White 03
Bugatti Veyron Grand Sport Matte White Blue Carbon

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.