Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek

(Doplněno 26.4.) Tento týden začaly hned dva významné světové autosalony. Pojďme si shrnout nejzajímavější novinky z toho čínského.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Ostatní

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek

26.4.2011 | Autoforum.cz | Přidat příspěvek

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(Doplněno 26.4.) Tento týden začaly hned dva významné světové autosalony. Pojďme si shrnout nejzajímavější novinky z toho čínského.

Doplněno 26.4.: Přidali jsme informace o Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon a Grand Sport White Matte Blue Carbon, konceptu Volkswagen E-Scooter a vybraných čínských novinkách, zejména pak záplavě premiér domácího Geely.

Tento článek bychom mohli začít podobnými slovy jako ten uvozující přehled novinek z autoshow v New Yorku. I Šanghaj je od nás hodně daleko, i tamní novinky jsou pro nás z velké části nezajímavé, ale i na tomto místě byla v k vidění řada vozů, které pro nás zajímavé jsou.

Také o těch jsme se vám v uplynulých týdnech snažili sdělit vše podstatné a jednotlivé novinky můžeme stručně shrnout na tomto místě. Opět pro jistotu dodáváme, že se nejedná o speciál v našem typickém stylu, tak jsme se věnovali třeba ženevskému autosalonu a jakým budeme sledovat i na ten letní, frankfurtský. Cílem tohoto přehledu je pouze shrnout na jednom místě naše články týkající šanghajských novinek, které jsme publikovali v uplynlých týdnech v souladu s tím, jak je prezentovaly automobilky.

Tip: Podobný souhrn novinek z autosalonu v New Yorku najdete zde.

Audi

Audi Q3


Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 1 - Audi Q3 2011 plne 07

Dlouho očekávané kompaktní SUV od Audi si odkroutilo svůj debut u velké čínské zdi. Co všechno nabízí? Přečtěte si naše podrobné představení.

Tip: Podívejte se také na první videa s novou Q3.

BMW

BMW M5 koncept

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 2 - BMW M5 F10 Concept oficialni 04

Není pochyb o tom, že v Mnichově mají novou M5 F10 prakticky hotovou, ale chvíli ji chtějí tahat po autosalonech jako koncept. Poprvé se jej dočkala Šanghaj a všechny známé informace o něm najdete zde.

Tip: Prohlédněte si také první fotky interiéru nové M5 přímo ze Šanghaje.

BMW 5 Plug-in Hybrid

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 3 - BMW 5 Plug-in Hybrid alias NEV

Brilliance jeden den BMW vykrádá, druhý den s ním spolupracuje. V rámci druhého vztahu vznikla prodloužená hybridní pětka pro Čínu. Podívejte se, co nabízí zajímavého.

Bugatti

Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon a Grand Sport White Matte Blue Carbon

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 4 - Bugatti Veyron Super Sport Black Carbon 01

Vedle levných kopií „západních” aut byly k vidění i takové skvosty jako zvláštní verze nejdražších provedení Bugatti Veyron. Jeden stojí na základech extrémního Super Sportu, druhý je pak odvozen od roadsteru Gran Sport. Přečtěte si více o jejich zvláštnostech.

Chevrolet

Chevrolet Malibu

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 5 - Chevrolet Malibu predstaveni 04

Chevy míří vzhůru a dalším oporou na této cestě mu má být nový sedan Malibu. Prodávat se bude i u nás, a tak určitě nepřehlédněte jeho podrobné představení.

Citroën

Citroën DS5

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 6 - Citroen DS5 02

Další žena z francouzského božstva sestoupila na zem, aby nám ukázala, jak se dělají auta. Tato nabrala tvar crossoveru připomínající zvětšenou DS4. Chcete vědět více? Pak pokračujte ve čtení zde.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz A 2012 koncept

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 7 - Mercedes A 2012 koncept oficialni 02

Nový Mercedes třídy A bude zjevně z docela jiného těsta než ten současný - víceúčelovou krabičku nahradí sexy hatchback. Proč si to myslíme? Protože víme více o konceptu nové generace vozu.

Tip: Prohlédněte si nové Áčko také na deseti minutách videa.

Nissan

Nissan Compact Sport Concept

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 8 - Nissan Compact Sport Concept 02

Micra je v posledíních letech tak trochu rodinná boubelka, ani sport ji ale do budoucna nemá být cizí. Naznačuje to sportovní koncept třídvéřového mini, který zjevně vychází ze současné Micry. Zjistěte o něm více.

Peugeot

Peugeot SxC

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 9 - Peugeot SXC koncept 01

Dalším křížencem z prken šanghajského výstaviště je Peugeot SxC. Jde o studii vozu, který by se v budoucnu mohl zařadit nad model 508. Přečtěte si více o tom, kam Peugeot s tímto konceptem míří.

Subaru

Subaru Concept XV

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 10 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 2

New York „vyjedl” premiéru nové Imprezy, ani Šanghaj ale tak docela neostrouhala. Byla totiž svědkem prvního odhalení nové Imprezy XV. Podívejte se, jak ji to sluší.

Volkswagen

Volkswagen Beetle 2012

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 11 - Volkswagen Beetle 2012 01

Těžko říci, zda šlo více o novinku newyorskou, nebo šanghajskou, uvedeme ji ale raději na obou místech. Vše podstatné o novém Brouku najdete v našem detailním představení.

Tip: Podívejte se i na první videa s novým Broukem, víme více i o chystaných verzích R a Cabrio.

Volkswagen E-Scooter

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 12 - Volkswagen E-Scooter 01

Elektrická auta, těmi Volkswagen jen perlí, i když zatím žádné nevyrábí. Ale elektrický motocykl? Tak ten byl k vidění poprvé v Číně. Jeho vyhlídky na výrobu jsou ale větší než u většiny konceptů elektrických vozů. Více o něm prozradí náš článek.

Volvo

Volvo Concept Universe

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 13 - Volvo Concept Universe dalsi 01

Nová S90, nebo další S90? Vypadá to na to první, ale ať už z tohoto konceptu vzejde cokoli, můžeme se těšit na malou švédskou revoluci. Proč? To zjistíte v našem představení studie Universe.


Výběr z lokálních premiér

Osm novinek automobilky Geely

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 14 - Geely Emgrand EC6-RV 01

Jeden z předních čínských výrobců aut nabízí pod několika ze svých značek celkem 37 modelů a další chrlí jako o život. V Šanghaji vystavil hned sedm produkčních novinek a jeden koncept. Vypadají ale vesměs jako genetické experimenty se základem posbíraným po celém světě. Podívejte se podrobně na to, kde všude se nechali lidé od Geely „inspirovat”.

Luxgen Neora

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 15 - Luxgen Neora 01

I pro nás exotické automobilky sní své elektrické sny. Patří mezi ně i Luxgen, který si myslí, že dokáže vyrobit smysluplný elektřinou poháněný sedan. Jak se ale dočtete v našem článku, jeho koncept Neora není o nic bližší budoucností než jeho evropské či americké obdoby.

Beijing Auto Works B70

Autosalon Šanghaj 2011: rychlý přehled novinek - 16 - BAW B70 01

Tatínek z Ameriky, maminka z Anglie a hodný strýček opět z USA. Tak přibližně tato trojka se musela sejít u vzniku BAW B70. Vůz totiž zepředu vypadá jako Jeep, zezadu jako jako Land Rover a z boku připomene Hummer. Je to snad dokonalý off-road kombinující to nejlepší ze světové produkce? Odpověď najdete v našem článku věnovaném tomuto paskvilu.

Autoforum.cz

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.