Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze

Subaru v Šanghaji plně odhalilo koncept kompaktního crossoveru XV. Ke standardnímu pohonu všech kol přidává zajímavý vzhled a více praktičnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze

19.4.2011 | Mirek Brokeš | 1 příspěvek

Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze

/

Subaru v Šanghaji plně odhalilo koncept kompaktního crossoveru XV. Ke standardnímu pohonu všech kol přidává zajímavý vzhled a více praktičnosti.

Již první pohled na siluetu nového crossoveru naznačil, že tentokráte k tomuto zadání přistoupili u Subaru trochu jinak. Předchozí model XV byl jen oplastovanou Imprezou a nepřinesl mnoho nového. XV Concept už je z jiného těsta, jeho profil sice má stále mnoho společného s hatchbackem, ostatně jeho základem je nová generace Imprezy, ale už k němu přidává chybějící zvětšenou světlou výšku. Ani zde nechybí plastové nástavce exponovaných částí karoserie.

Jak už bylo řečeno, Concept XV toho má mnoho společného s příští Imprezou, která bude v podobě sedanu zanedlouho představena v New Yorku. V obou případech dominuje přídi šestiúhelníková maska s motivem křídel a světla ve tvaru jestřábích očí. Šestiúhelníky najdeme v podobě světel a podkladu registrační značky i na zádi.


Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 1 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 3Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 2 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 10Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 3 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 4

V interiérech udělalo Subaru v posledních letech značný pokrok. U konceptu XV došla ještě dále. Palubní deska je tvarována střízlivě, přesto moderně a dominuje jí velkoplošná dotyková obrazovka, přes kterou je možno ovládat ventilaci, navigaci i audio systém. Koncept je vybaven systémem EyeSight se dvěma kamerami na horním okraji čelního okna, jehož obraz je možno zobrazit na displeji umístěném mezi otáčkoměrem a rychloměrem. Bohatě dimenzovaná sedadla jsou čalouněna stříbřitou kůží.

Subaru zveřejnilo i část technických informací, které v přehledné podobě naleznete níže. Větší část z nich není příliš zajímavá, neboť se týká pouze konkrétního konceptu, za pozornost ale jistě stojí vnější rozměry, které jsou prakticky stejné jako u současné generace Imprezy XV, tedy krom výšky. Vůz totiž povyrostl pouze o 2 cm na délku, 3 cm na šířku, výška je ale větší o plných 10 centimetrů.

Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 4 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 12Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 5 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 5Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 6 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 6

Automobilka zatím nenaznačila, kdy a v jaké podobě by se nové XV mohlo dostat na trh. Má se však za to, že by se tak mělo stát nejpozději příští rok, pokud se to nepodaří už ten letošní.

Základní technické údaje

Motor

Zážehový, turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec s protiběžnými písty uložený vpředu podél před přední nápravou o objemu 2,0 litru
Přenos výkonu: Automatická převodovka CVT, pohon všech kol.

Rozměry

Délka: 4 450 mm
Šířka: 1 800 mm
Výška: 1 620 mm
Rozvor náprav: 2 635 mm
Kola a pneumatiky: 19", 245/45 ZR19

Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 7 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 1Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 8 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 8Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 9 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 2Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 10 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 9Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 11 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 11Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 12 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 13Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 13 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 14Subaru XV Concept: nová Impreza na vysoké noze - 14 - Subaru Impreza SX Concept 2011 predstaveni 7
Subaru Impreza SX Concept pro letošní autosalon v Šanghaji

Mirek Brokeš

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše