Čínský Qoros GQ3 dorazí do Ženevy jako sedan, hybridní hatchback i kombík

Vstup na evropský trh myslí Qoros opravdu vážně. Kromě dieselu tak nabídne vše, po čem Evropa touží. Včetně pohonu všech kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Čínský Qoros GQ3 dorazí do Ženevy jako sedan, hybridní hatchback i kombík

18.1.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Čínský Qoros GQ3 dorazí do Ženevy jako sedan, hybridní hatchback i kombík

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vstup na evropský trh myslí Qoros opravdu vážně. Kromě dieselu tak nabídne vše, po čem Evropa touží. Včetně pohonu všech kol.

O čínské automobilce založené koncernem Chery píšeme v poslední době docela často. Tomu se ale nelze divit, snad žádná tamní značka neusiluje o vstup na evropský trh vehementněji. Qoros navíc nehodlá nic ponechat náhodě, což značí mimo joné i to, že o design všech jeho novinek se stará tým vedený Gertem Hildebrandem, tvůrcem moderního Mini. Firma navíc chápe evropské touhy, což znamená, že na ženevském autosalonu se neobjeví pouze sedan GQ3 v produkční formě, ale také koncepční verze kombíku a hatchbacku. Na zakomponování dieselu do motorového prostoru se sice automobilka prozatím nechystá, s hybridem ale máme počítat stoprocentně.

Kombinaci klasické pohonné jednotky, kterou se zřejmě stane 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec, a elektromotoru přitom dostane jeden z konceptů zvaný Cross Hybrid. Což znamená, že o zas tak klasický hatchback nepůjde, spíše o jeho populární „terénní“ verzi. Oproti konkurenci z řad evropských či japonských modelů ovšem čínská novinka nabídne pohon všech kol. Redukci či uzávěru diferenciálů ovšem v kabině nenajdete - systém počítá s přenosem výkonu benzinového motoru na přední nápravu, zatímco tu zadní bude pohánět elektřina.

Ohledně koncepčního kombíku máme k dispozici pouze prohlášení značky, že vůz nabídne extrémní variabilitu interiéru díky flexibilitě sedadel a celé řadě úložných schránek. Konkrétní údaje ale Qoros nezveřejnil, stejně jako nevíme více o možných pohonných jednotkách.

Výroba všech modelů bude probíhat v čínském Čangšu, přičemž u sedanu je premiéra na domovském trhu naplánována na první polovinu letošního roku, do Evropy Qoros GQ3 dorazí o půl roku později. Každých dalších šest měsíců pak můžeme očekávat nový debut dalšího produkčního modelu. Ceny přitom mají být více než konkurenceschopné.


Čínský Qoros GQ3 dorazí do Ženevy jako sedan, hybridní hatchback i kombík - 1 - Qoros GQ3 family 1Čínský Qoros GQ3 dorazí do Ženevy jako sedan, hybridní hatchback i kombík - 2 - Qoros GQ3 family 2
Čínská automobilka Qoros ukáže na ženevském autosalonu kompletní porftolio modelu GQ3. Tedy produkční sedan i koncepční kombík a hybridní kombík

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek