Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Climb Dance, legendární oslava vítězství Vatanena s 405 T16 na Pikes Peak nyní ve vysokém rozlišení (video)
17.5.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Tohle video už jste asi viděli ale máme pocit, že ve vysokém rozlišení si ho budete chtít pustit ještě jednou. Prostě za to stojí.
K „remastrování” původního snímku Jeana Louise Moureyho v tuto dobu jistě nedošlo náhodou. Peugeot se zrovna chystá znovu dobýt Pikes Peak s 208 T16 a Sebastianem Loebem a obě tyto postavy jsme již mohli vidět i na snímcích a videích po boku 405 T16. Právě ta je spolu s Arim Vatanenem pro změnu hlavním aktérem krátkého filmu jménem Climb Dance, který je oslavou dvou vítězství Peugeotu na tomto slavném závodě na konci osmdesátých let.
Kdybyste jej náhodou neznali, vlastně na něm na první pohled není mnoho zvláštního - ukazuje Vatanenovu rozevlátou jízdu na vrchol hory pohledem mnoha kamer v čase, který byl od té doby mnohokrát překonán. Jenže od těch chvil se změnilo u mnoho jiných věcí - cesta na Pikes Peak už je dnes ryze asfaltová, auta jsou jiná a nevyžadují soustředění pilota na tolik rozličných aktivit, a tak jsou pochopitelně jiní i sami závodní jezdci. Tohle je dokumentace excelence své doby, kdy Vatanen skutečně tančí na hranách strmých srázů s autem vybaveným minimem elektroniky a používá především svůj um, aby dosáhl co nejlepšího výsledku.
Je to prostě zajímavé ohlédnutí za věcmi, které už se nikdy nebudou opakovat. A ve vysokém rozlišení i stále modernějších kulisách doby vypadá ještě lépe než kdy dříve. Podívejte se na něj, těchhle pár minut s ním stojí za to znovu ztratit...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
před 8 hodinami
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejnovější články
Šéf FIA potvrzuje: F1 dostanou zpět motory V8 bez turba, ostře se opřel do absurdní složitosti dnešních pohonů aut
před hodinou
Těsně před krachem Saabu mělo firmu zachránit tohle auto. Přišlo už moc pozdě, 1 z pouhých 19 vyrobených kusů špičkové verze je teď k mání
před 3 hodinami
Většina nejvyššího vedení VW už přiznává, že firma bojuje o přežití, volá po radikálních změnách
před 4 hodinami
Tohle auto mělo během pár let přejít jen na elektropohon, teď místo toho dostalo dva nové motory V8, diesel, benzin 2,7 a dál nic
před 6 hodinami
Ford teď ničí jeden nový motor denně v každé továrně a myslí si, že tím něčemu pomáhá
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 06.18. 16:41 - pavproch
- Ford obecně 06.18. 11:54 - delphin
- Škoda Auto obecně 06.17. 22:44 - mattonecz
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 06.17. 14:58 - pavproch
- IT poradna 06.17. 06:12 - pavproch
- Onboard videa 06.16. 20:35 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 06.16. 15:09 - pavproch
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.16. 12:12 - mattonecz
