Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace)

Brzké rozšíření modelové řady Go je podle Datsunu nepravděpodobné, přednost má nový hatchback a MPV. Sedan ovšem jisté šance má.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace)

26.7.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Brzké rozšíření modelové řady Go je podle Datsunu nepravděpodobné, přednost má nový hatchback a MPV. Sedan ovšem jisté šance má.

Představení nového Datsunu Go jsme sledovali v přímém přenosu, jen aby nám neunikla jediná informace. Šéf aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn ale o technických parametrech příliš nehovořil a sdílnější nebyla ani následná tisková zpráva. Známe tedy jen základní dimenze, objem motoru a příchod do prodeje, poté oficiální pramen vysychá. To ovšem není případ webových designérů, kteří se s chutí pustili do dalších karosářských variant.

Go ve verzi sedan, za kterou stojí Theo Chin, má přitom velkou šanci na schválení výroby, ačkoliv oficiálně Datsun tuto možnost nikdy nezmiňoval. S ohledem na plánovaný prodej, který počítá hlavně s indickým, ruským, africkým a jihoamerickým trhem, by ovšem daný krok byl více než logický. V daných lokalitách se totiž již prodávají konkurenční sedany jako Honda Brio Amaze nebo Mitsubishi Attrage, Datsun tak ve snaze o opanování trhu těžko může zůstat pozadu.

Druhá ilustrace pro změnu hatchbacku nepřidává „batoh“ za zadní nápravu, ale ubírá jeden pár bočních dveří. Zodpovědný je za ní Richard Doka z Maďarska, který vozu navíc snížil podvozek a přidal litá kola. Již ta přitom naznačují, že tato verze nebude zrovna reálnou. Pětidvířko totiž bude jezdit na 13palcových plecháčích a ráfky z lehkých slitin nedostane ani do příplatkové výbavy.

Uvidíme tedy v následujících měsících či letech, nakolik se modelová řada Go rozroste. Vše přitom kromě počátečního úspěchu pětidveřového hatchbacku bude také záviset na kapacitě továren aliance. Datsun chce totiž ještě v příštím roce představit hatchback nižší střední třídy označovaný interně jako I2. Po něm přijde na řadu MPV a pak se teprve uvidí, co dál.


Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace) - 1 - Datsun Go novy render 01Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace) - 2 - Datsun Go novy render 02Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace) - 3 - Datsun Go novy render 03Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace) - 4 - Datsun Go novy render 04Datsun Go: takhle by mohl vypadat jako sedan nebo sportovní třídvířko (ilustrace) - 5 - Datsun Go novy render 05
Nové karosářské verze Datsunu Go jsou zatím nepravděpodobné, značka se chce soustředit na další vozy. Sedan by ale zvolenýmt trhům rozhodně nebyl proti srsti

Zdroje: Theo Chin, Carscoops

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše