Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ferrari F70: nástupce Enza natočen v ulicích Maranella (video)
16.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Už osm let Ferrari nenabízí žádné superauto formátu F40, F50 nebo Enzo. Brzy to má napravit model, kterému se zatím říká F70. Takhle vypadá v akci.
O nástupci Ferrari Enzo, které z továrny firmy v Maranellu přestalo vyjíždět již v roce 2004, neslyšíme poprvé. Právě naopak, píšeme o něm v různých souvislostech docela pravidelně a naposledy jsme si s nejnovější salvou informací mohli prohlédnout i jeho prototyp na prvních fotkách. Dnes vám ukážeme zřejmě úplně to samé auto, ale na přece jen zajímavějších záběrech - na videu.
Objevilo se na kanálu uživatele Souvlaki57 na YouTube a pochází přímo z ulic Maranella. Není tedy pochyb o tom, že Ferrari se už vůz v této podobě nesnaží skrývat, ale záměry automobilky nám v tomto případě mohou být celkem ukradené. Podstatné je, že vůz můžeme poprvé vidět v akci zabírané z místa i dalšího vozu a poslechnout si také zvuk supersportu, kterém aktuálně neřekne jinak než F70.
Právě zvuk by se měl linout z nově upraveného dvanáctiválce o objemu 6,3 litru známého už třeba z novinky F12 Berlinetta, který by měl vozu dodávat až 800 koní výkonu. A nebude na to sám, pomáhat mu bude i elektromotor vytvářející pod kapotou jakýsi silniční KERS s dalšími 120 koňmi k dobru. Celkový výkon F70 by měl překročit 900 koní a to by mu spolu s jistě nízkou hmotností mělo zajistit titul jednoho z nejrychlejších aut planety.
Jak tohle dopadne se teprve uvidí, čekání na finální specifikace ale snad nebude dlouhé. Mluví se o tom, že F70 se světu představí ještě letos. Tedy, těšte se na podzim, do té doby můžete možnosti chystané italské novinky zkoumat i z přiloženého snímku.
Zdroj: Souvlaki57@YouTube
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Někdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
včeraNejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
21.8.2025Ilustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
20.8.2025
Nejnovější články
Mercedes dál střílí naslepo, i po všech přehmatech a strojených obratech sází na stejně slabou kartu
před 35 minutamiBugatti začalo prodávat hodinky s „šestnáctiválcem”, s největší pravděpodobností stojí víc než váš dům
před 2 hodinamiKia na Slovensku uspořádala pohřeb miláčka Čechů, který obstarává přes polovinu jejích prodejů, náhradu nemá
před 3 hodinamiTenhle italský bizár není ve skutečnosti až takový cirkus, jak se na první pohled může zdát
včeraMuž najel se Škodou Octavia I přes 1 milion km, zvládl to s původním motorem i spojkou. To se asi podiví tomu, co si teď koupil
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva