Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned

Ještě výkonnější varianta LaFerrari s ještě nižší hmotností je jistotou. Podle Marca Geného ale v příštích dvou letech na trh nedorazí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned

6.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ještě výkonnější varianta LaFerrari s ještě nižší hmotností je jistotou. Podle Marca Geného ale v příštích dvou letech na trh nedorazí.

Striktně okruhové Ferrari LaFerrari FXX K je na světě sotva pár týdnů, přesto se již začíná hovořit o jeho evoluční verzi. Ta je de facto jistotou, obdobný krok totiž automobilka z Maranella udělala také v případě modelů FXX a 599XX. Očekávat tedy můžeme lehkou revizi karoserie, se kterou by mohl dorazit vyšší výkon a s největší pravděpodobností rovněž nižší hmotnost. Otázkou však je, kdy bychom se takového provedení mohli dočkat.

„Nemyslím si, že bychom aktuálně dokázali vůz vylepšit,“ říká k tématu Marc Gené, testovací jezdec značky. Zároveň ovšem dodává, že „bez pochyb něco dorazí. Rozhodně to nebude překvapení, zároveň však takový model nečekám v příštích dvou letech. Životní cyklus vozů, jako je tento, se pohybuje okolo deseti let.“

Gené však naznačuje, že onen v úvodu proklamovaný vyšší výkon není příliš reálný. „Aktuálně je FXX K naladěno na 1 050 koní. Nemyslím si, že by v budoucnu měla auta vyšší výkon. Důraz bude nyní kladen spíše na efektivitu a následně na poměr výkonu a hmotnosti. Hmotnost se totiž v budoucnu stane zásadní veličinou.“

Testovací jezdec italské automobilky pak dodává, že dále se Ferrari zaměří na elektroniku, aerodynamiku a nastavení. Verzi FXX K Evoluzione přitom přirovnává k modelu 458 Speciale, který rovněž dorazil ke konci životního cyklu. A jehož některé komponenty převezme nástupce, což platí také o okruhovém modelu.


Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned - 1 - Ferrari LaFerrari FXX prvni oficialni sada 01Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned - 2 - Ferrari LaFerrari FXX prvni oficialni sada 02Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned - 3 - Ferrari LaFerrari FXX prvni oficialni sada 03Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned - 4 - Ferrari LaFerrari FXX prvni oficialni sada 04Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned - 5 - Ferrari LaFerrari FXX prvni oficialni sada 05Ferrari LaFerrari FXX K Evoluzione: přijde ještě ostřejší LaFerrari, ale ne hned - 6 - Ferrari LaFerrari FXX prvni oficialni sada 06
Ferrrari LaFerrari FXX K se dočká ostřejšího provedení Evoluzione, to ale hned tak nedorazí

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.