Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz

Fiat se spojil s módní značkou Gucci, aby vydělal nějaké ty peníze navíc. Za prostředek obě firmy zvolily model 500, kterému dopřály trochu více výjimečnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz

28.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fiat se spojil s módní značkou Gucci, aby vydělal nějaké ty peníze navíc. Za prostředek obě firmy zvolily model 500, kterému dopřály trochu více výjimečnosti.

Jak se říká, dobrý marketing si vždy najde důvod k oslavě. Pro Fiat se jím tentokrát staly devadesátiny modní značky Gucci, kterých využil ke stvoření nové zvláštní edice modelu 500. Její název 500 by Gucci sice kreativitou nehýří, ale samotné ztvárnění nepostrádá pár zajímavých nápadů. Co tedy nabízí?

Předně, vůz bude k mání jen ve dvou barvách, k nimž se navíc budou pevně vázat dvě specifická provedení interiéru. Na výběr tedy bude buď černý lak karoserie s chromovanými doplňky a interiérem v kombinaci černá-bílá, nebo bíle lakovaný kabátek opět s chromovanými doplňky a vnitřek s černým s slonovinovým zbarvením. Žádné tutti frutti se v tomto případě očividně nekoná, vůz je vhodný spíše na objíždění svateb či pohřbů.

Ale u barevných kombinací té či oné části vozu změny pochopitelně nekončí. Vůz dále dostal nová 16" kola z lehkých slitin, která ve svém prostředku nesou logo Gucci v barvě odpovídající tónu laku a ostatně i samotná kola jsou ve svých vnitřních částech lakovány barvou karoserie. Dvojité G nebo jiné logo Gucci dále najdeme na zádi vozu a B sloupcích. Firemní červeno-černé barvy pak nesou třeba všechny bezpečnostní pásy a objevují se na sedadlech, řadičce, koberečcích nebo klíčích od vozu. Pikantním detailem je, že pokud si vyberete variantu vozu s motorem 1,4 o výkonu 100, jež je standardně vybavena čtyřmi kotoučovými brzdami, budou třmeny zadních brzd zbarveny v Gucci zelené. A to se počítá...

Řádně spočítat si budete muset i peníze, až pro Fiat 500 by Gucci vyrazíte k dealerovi. Předobjednat si jej budete moci za ceny od 17 000 Eur (cca 420 tisíc Kč) nejdříve 1. února na webu www.500bygucci.com. Běžné prodeje začnou po celé Evropě až v červenci, zbytek světa se svého Gucci fiátku dočká koncem letošního roku. Poprvé si jej přitom budeme moci prohlédnout již zítra na ženevském autosalonu.


Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz - 1 - Fiat 500 by Gucci 01Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz - 2 - Fiat 500 by Gucci 02Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz - 3 - Fiat 500 by Gucci 03Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz - 4 - Fiat 500 by Gucci 04Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz - 5 - Fiat 500 by Gucci 05Fiat 500 by Gucci: více stylu za více peněz - 6 - Fiat 500 by Gucci 06
Fiat 500 by Gucci

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.