Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu

Hloupý nápad se může zrodit leckde. Takhle to dopadlo, když si jedna Vietnamka nechala ze svého Genesis Coupe postavit něco jako Aston Martin.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu

21.10.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Hloupý nápad se může zrodit leckde. Takhle to dopadlo, když si jedna Vietnamka nechala ze svého Genesis Coupe postavit něco jako Aston Martin.

Existují v zásadě dva způsoby, jak mít auto, o kterém sníte. První je, že si ho prostě koupíte. To zní jako vhodná cesta, problém je v tom, že někteří chtějí vůz, na nějž prostě nemají peníze. Svého snu se ale nehodlají vzdát, a tak si nechají postavit nějakou repliku, kterou pak vydávají za původní model. To je ona druhá cesta, která vede k tu více, k tu méně povedenému výsledku, vždy ale k tomu, že stejně nemáte auto, co jste původně chtěli. Že něco vypadá třeba jako McLaren F1 ještě neznamená, že to tak i funguje.

Mezi těmito dvěma extrémy pak existuje jakási třetí cesta, kdy dotyčný sice ponechá původní auto víceméně sebou samým, ale nalepí na něj pár prvků toho, co by asi chtěl více. To si třeba na Škodu 120 dáte křídlo ve stylu Subaru WRX STi, čímž snížíte maximální rychlost auta asi o 12 km/h, ale STi to tak trochu je. A nebo třeba na Fiat Uno napálíte žebrování jako z Testarossy a hned je to více Ferrari. A právě touto cestou se vydala vietnamská majitelka (tedy snad podle překladače správné chápu, že je to žena, ale ono je to asi jedno) jinak celkem zajímavého auta - Hyundai Genesis Coupe.

Ta se rozhodla, že mu dodá křídla, místo nalití Red Bullu do nádrže ale místního úpravce pověřila prací s plasty. Cíl? Aston Martin One-77. Neskromný a také nerozumný, neboť i kdybyste měli k dispozici parní válec, Genesis výjimečnému Astonu prostě vzhledově nepřiblížíte. Vůz přesto dostal výrazně jinou příď, která evokuje trochu bachraté linie One-77, stejně jako v totožném stylu modifikovaný bok. Na zádi už úpravce asi trochu ztratil hlavu, tohle se už britské klasice nepodobá vůbec. Specifické to ale je.

Změn je pochopitelně více, zbylé vám přiblíží přiložené fotografie. V nás podobné věci vyvolávají vždy řadu otázek, nejčastěji pak: proč někdo nemůže ponechat své auto tím, čím skutečně je? Však co je špatného na Genesis Coupe? A když už upravovat (nic proti tuningu a individualizaci), proč se nepokusit auto někam posunout (nejlépe pak technicky) a nedělat z něj lacinou pouťovou cetku, která zaujme leda tím, že se po překročení určité rychlosti rozpadne? Tohle je skutečný automobilový Napalm - kde se objeví, tam spálí iluze všech přihlížejících o zdravém úsudku majitele.


Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 1 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 01Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 2 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 02Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 3 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 03Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 4 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 04Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 5 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 05Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 6 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 06Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 7 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 07Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 8 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 08Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 9 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 09Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 10 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 10Hyundai Genesis Coupe jako Aston Martin One-77: automobilový Napalm z Vietnamu - 11 - Hyundai Genesis Coupe ve stylu Aston Martin One-77 11
Tak se nám zdá, že to nakonec není ani Hyundai, ani Aston a výsledek není ani vkusný, i když by se jistě našla „zprasenější” auta

Zdroj: VN Express přes GT Spirit

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.