Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života

Pokud se budete ploužit za kamionem, pochopíme vaše rozladění. Existují ale kolony, ve kterých strádat nebudete, jako je třeba tato.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života

20.8.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud se budete ploužit za kamionem, pochopíme vaše rozladění. Existují ale kolony, ve kterých strádat nebudete, jako je třeba tato.

Nejspíše jen lidé toužící po sebemrskačství nemají problém s jízdou v koloně, pro všechny ostatní jde o nemalou nepříjemnost, jíž by se nejraději vyhnuli. Ne vždy to ovšem jde. Najdou se ale situace, kdy ani kolona není úplně nepříjemná. Záleží na tom, koho máte vedle sebe, s jakým vozem jedete, na jaké silničce se nacházíte, jaké je vaše tempo a především jací jsou další účastníci.

To vše nás přivádí k novému videu od Porsche. Ukazuje kolonu, ve které by nejspíše chtěl skončit každý z nás - a především, už nikdy z ní nevylézt. Automobilka z Zuffenhausenu dala dohromady 19 majitelů hybridního supersportu 918 Spyder, se kterými pak zamířila do francouzských Alp, konkrétně na známou Napoleon Route.

Tuto silničku, známou též jako N85, skutečně svého času použil Napoleon, když se v roce 1815 vracel z vyhnanství na ostrově Elba. Začíná poblíž Cannes v městečku Menton a vede napříč Alpami až do Grenoble, jež se nachází kus od Ženevského jezera. Jinými slovy jde o zhruba 400 kilometrů, které představují ráj pro nadšené řidiče.

Právě po této cestě se vydalo oněch devatenáct majitelů, jimž projetí úzkých horských silniček s nebezpečnými srázy zabralo pět dní. Celá akce byla organizována Porsche Travel Clubem, který nabízí mnoho obdobných aktivit pro majitele nejrůznějších modelů značky. Vyrazit přitom můžete pomalu kamkoliv - od Francie až třeba po Skotsko.

Pokud vás přitom zajímají ceny, pak vězte, že třeba výlet po Azurovém pobřeží zahrnující i návštěvu měst Cannes a St. Tropez či vyjížďku do slavného průsmyku Col de Turini můžete zakoupit od 6 290 Eur (cca 164 500 Kč). V ceně je zahrnut pronájem vozu Porsche, šest nocí ve špičkových hotelech, šest snídaní a večeří a pět obědů. Dopravit na místo se ale již musíte sami.


Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 1 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 01Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 2 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 02Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 3 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 03Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 4 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 04Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 5 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 05Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 6 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 06Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 7 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 07Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 8 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 08Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 9 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 09Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 10 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 10Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 11 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 11Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 12 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 12Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 13 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 13Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 14 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 14Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 15 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 15Jízda v koloně nemusí být vždy frustrující. V této byste rádi strávili zbytek života - 16 - Porsche 918 Spyder Napoleon Route videoscreen 16
Spatřit jedno Porsche 918 Spyder na vlastní oči se pomalu rovná svátku. Uvidět jich 19 najedou je ale zázrak. A být účastníkem této kolony rozhodně nemůže být frustrující

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše