Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH

Kia začne letos prodávat první zadokolku postavenou na základech Hyundai Equus. První skici odhalují, že by se mohla líbit i v Evropě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH

13.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kia začne letos prodávat první zadokolku postavenou na základech Hyundai Equus. První skici odhalují, že by se mohla líbit i v Evropě.

Korejský koncern Hyundai to myslí se zavedením pohonu zadních kol také pro svou druhou značku vážně. Nový sedan s označením K9 (Kia mu zatím říká KH, ale víme, že alespoň na některé trhy přijde jako K9) bude prvním modelem Kia s klasickou koncepcí. Jeho předzvěstí se stal loňský frankfurtský koncept GT, navržený a postavený evropským stylistickým centrem. Výsledný produkt bude vypadat poněkud jinak a není vůbec jisté, zdali se ukáže u prodejců na starém kontinentu, nicméně existenci hotového vozu potvrzují nové skici zveřejněné samotnou automobilkou.

Kia momentálně zkoumá, jaký by mohl být o novinku ve světě zájem, proto zatím nepotvrdila ani plány na expanzi do Spojených států. Pouze trochu nesměle oznámila, že prodej na domácím trhu odstartuje v první polovině letošního roku.

Na tvary nové limuzíny už tradičně dohlížel bývalý zaměstnanec stylistického centra koncernu Volkswagen a návrhář Audi Peter Schreyer, který se v minulosti podílel na první generaci modelu TT, ale třeba také na řadách A3, A4, A6 či VW Beetle.

Předpokládalo se, že pod ocelovými plechy Kie se objeví platforma čtyřdveřového Hyundai Genesis. Tuto teorii potvrzoval také přeplňovaný šestiválec pod kapotou studie GT, ačkoli všichni čekali na V8. Sériový vůz bude trochu větší. Novinka má být postavena na platformě vlajkové lodi Hyundai Equus a je proto více než pravděpodobné, že by se ve špičkové verzi mohl objevit pětilitrový vidlicový osmiválec o výkonu 435 koní v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou Shiftronic. Spekuluje se rovněž o tom, že tato Kia by mohla být prvním automobilem korejského koncernu, který dostane již nějakou dobu avizovaný desetistupňový automat.

Jaká převodovka pracuje v testovací mule na špionážních fotografiích publikovaných kolegy ze španělské mutace Autoblogu, nelze dost dobře poznat, středový tunel a panel rádia ovšem vzdáleně připomínají mnichovské vozy. Jinak vnější záběry prototypu jsou autentické a nikoli zdeformované přidanými panely, což jasně potvrzují skici, takže už teď můžeme napsat, že Kia K9 bude i svým vnějším designem u někoho evokovat tvary BMW a dostane (pravděpodobně ve vyšší výbavě) diodová přední i zadní světla. V každém případě vypadá velmi zajímavě, a pokud se objeví také v Evropě, mohla by to být pozoruhodná alternativa k německým strojům.


Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 1 - Kia KH 01Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 2 - Kia KH 02Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 3 - Kia KH 03
Skici potvrzují, že zakamuflovaný vůz je velká zadokolka s interním označením KH...

Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 4 - Kia KH 04Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 5 - Kia KH 05Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 6 - Kia KH 06Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 7 - Kia KH 07Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 8 - Kia KH 09Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 9 - Kia KH 10Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 10 - Kia KH 11Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 11 - Kia KH 12Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 12 - Kia KH 13Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 13 - Kia KH 14Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 14 - Kia KH 15Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 15 - Kia KH 16Kia K9: limuzína s pohonem zadních se dere na světlo, zatím pod jménem KH - 16 - Kia KH 17
...kterou bude Kia prodávat pod jménem K9. Jak je ale vidět na snímku volantu - pokud tedy nejde o kamufláž - může si vůz na některém z trhů ponechat i označení Opirus

Zdroje: Kia, Autoblog Spanish

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše