Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video)

Italská novinka dostala „technologii, která vám umožní ovládat aktivní aerodynamiku inovativním způsobem“. Jde o nový spoiler a zadní křídlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video)

24.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská novinka dostala „technologii, která vám umožní ovládat aktivní aerodynamiku inovativním způsobem“. Jde o nový spoiler a zadní křídlo.

Lamborghini před pár dny oficiálně ohlásilo příchod nového modelu Huracán Performante. Tato novinka by neměla být pouze aktuálním vrcholem značky, ale i jedním z nejrychlejších aut na Nordschleife. Možná dokonce tím úplně nejrychlejším ze sériových vozů. Napomoci jí k tomu má nejen vyšší výkon a nižší hmotnost než u standardního Lamborghini Huracán, ale také pozměněná aerodynamika, která může být klíčem k úspěchu.

Italská značka změny na karoserii pojmenovala jako systém ATA (Aerodinamica Lamborghini Attiva), přičemž dle tiskového prohlášení půjde o „technologii, která vám umožní ovládat aktivní aerodynamiku inovativním způsobem“. Nová videoupoutávka odhaluje pozměněný přední spoiler a enormní zadní křídlo, jež upravují obtékání vzduchu, minimalizují vztlak a maximalizují přítlak.

Dá se předpokládat, že především díky těmto změnám by Huracán měl získat rychlost, jež mu nejspíše napomůže srazit čas potřebný k obkroužení Severní smyčky pod sedm minut. Překonáno tak nejspíše bude nejen Lamborghini Aventador SuperVeloce, ale i Porsche 918 Spyder, které aktuálně drží rekord se 6 minutami a 57 sekundami.

Bližší informace zjistíme 1. března, kdy dojde na oficiální odhalení. Jsme přitom zvědavi, jaká budou technická data - aktuálně se spekuluje o navýšení výkonu o 25 až 40 koní, točivého momentu o 40 Nm a poklesu hmotnosti o 40 kg. Kromě toho se očekává nový management dvouspojkové převodovky a změněný podvozek.


Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 1 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 01Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 2 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 02Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 3 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 03Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 4 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 04Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 5 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 05Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 6 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 06Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 7 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 07Lamborghini Huracán Performante předvádí ATA, může být klíčem k rekordu Ringu (video) - 8 - Lamborghini Huracan Performante 2017 ATA videoscreen 08
Lamborghini Huracán Performante počítá s technologií ATA, tedy s aktivní aerodynamikou

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše