Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Maserati Kubang: po osmi letech do sériové výroby? (živé foto)
13.9.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Mezi luxusními SUV bude opět o něco méně místa k životu. Ve Frankturtu se o slovo hlásí Maseari s čtyřkolkou a staronovým jménem Kubang.
Doplněno 14.9.: Doplnili jsme živé fotky Kubangu pořízené po včerejší prezentaci ve Frankfurtu, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř, kam byl objektivům fotoparátů jinak vstup zakázán. Podrobnější představení připravujeme.
Nedávné zvěsti o tom, že Maserati představí na již probíhajícím autosalonu ve Frankfurtu další modelovou řadu v podobě noblesního SUV, se ukázaly být pravdivé. Italská značka ještě dnes odhalí a upřesní technické specifikace vozu s názvem Kubang. Než se tak stane, máme pro vás pár prvních oficiálních záběrů.
Připadá vám to jméno povědomé? Pak máte dobrou paměť, Maserati Kubang se poprvé představilo již v roce 2003 na detroitském autosalonu, a pokud srovnáte fotografie, zásadní rozdíly mezi oběma vozy nenajdete. Jistě, to aktuální je elegantnější, má přepracovanější detaily, ale hlavně jde o téměř sériový automobil.
Dosud čekáme na potvrzení pohonné jednotky, ale předpokládá se, že by to nemělo být nic jiného než osmiválec 4,7 l o výkonu kolem 450 koní známý z jiných modelů Maserati, ale ještě pořád je možné, že nás Paolo Martinelli, šéf oddělení odpovědného za vývoj pohonných jednotek, překvapí a Kubang dostane jiný agregát.
Jak jsme již psali před pár dny, projekt Kubang mohl pokročit vpřed díky alianci Fiatu s koncernem Chrysler, který pro tento vůz poskytl šasi a pohon všech kol nově generace Jeepu Grand Cherokee a Dodge Durango. Bylo by ovšem ošidné myslet si, že Italové použijí tuto techniku tak, jak je. Zdroje automobilky ujišťují, že vůz bude skrz naskrz prošpikován DNA Maserati. Sledujte nás dál a dozvíte se vše podstatné.














Maserati Kubang naživo ve Frankfurtu






Maserati Kubang odhalené na letošním autosalonu ve Frankfurtu
Pro ilustraci nabízíme záběry původního Maserati Kubang z roku 2003
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 5 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejčtenější články
Shořelou obří dopravní loď skutečně celou zapálil elektromobil, ukázalo vyšetřování, úřady jeho výsledky do poslední chvíle tajily
15.11.2025
Seat odhalil vůbec nejrychlejší auto, jaké kdy stvořil. Vyndali z něj omezovač, vy z něj můžete vyndat sedačky
15.11.2025
„Poklad” za 60 tisíc měsíčně: Majitel procitl ze zeleného snu, na tomto autě „provařil” za 3 roky 2 miliony
15.11.2025
Číňané nakonec nabídnou všechno. Teď přichází s luxusním autem, na které si svého času netrouflo ani Audi
15.11.2025
Elektrická Godzilla nebude, automobilka ji odpískala. Prý zkoumá „jiné cesty” kvůli „přehodnocení elektromobilů”
15.11.2025
Živá témata na fóru
- whitelist & blacklist 12.14. 09:14 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 09:05 - Brus
- IT poradna 12.14. 05:13 - rutak11
- BMW Divize 12.13. 21:24 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
- Onboard videa 12.12. 22:07 - řidičBOB
- VZKAZY 12.12. 20:10 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
