Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli

Pro italskou značku jsou modely, které dorazí v následujících dvou letech, životně důležité. Proto si dává záležet i na jejich pojmenování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli

27.9.2012 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pro italskou značku jsou modely, které dorazí v následujících dvou letech, životně důležité. Proto si dává záležet i na jejich pojmenování.

Vypadá to, že někdo u Maserati má rád hru „škatulata, hejbejte se“. Jinak si totiž nelze vysvětlit rošádu, kterou italská automobilka dnes ohlásila na autosalonu v Paříži. Na jejím základě totiž koncepční SUV Kubang půjde do sériové výroby s názvem Levante, který měl podle původních spekulací náležet menšímu sedanu. Ten se nakonec pro změnu bude nazývat Ghibli, čímž odkazuje na minulost Maserati. Značka ovšem model se čtyřmi dveřmi takto pojmenuje vůbec poprvé, v obou předchozích případech totiž šlo o dvoudveřové kupé či kabriolet.

S minulostí Maserati má ovšem velkou spojitost i druhý název. Právě v ulici Via Emilia Levante v italské Boloni totiž začali bratři Maseratiové vůbec poprvé snít o tom, že by jednou mohli vyrábět automobily vlastní konstrukce. A jelikož SUV jde do prodeje v roce 2014, oslaví tak značka velmi stylově své 100. narozeniny.

Paradoxem ovšem bude to, že SUV vzniká na základech Jeepu Grand Cherokee, zatímco o benzinové motory se má postarat Ferrari. Dárek k jubileu tak vlastně bude od cizích, i když obě značky patří do koncernu Fiat-Chrysler. Konec konců, Levante se má vyrábět v továrně Chrysleru v Detroitu.

Ghibli se pak má montovat poblíž italského Turína v nově zakoupené továrně, která dříve patřila karosárně Bertone. Společně s tímto konkurentem pro BMW řady 5 by přitom na stejných linkách mělo světlo světa spatřit redesignované Quattroporte.


Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 1 - Maserati Kubang 01Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 2 - Maserati Kubang 02Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 3 - Maserati Kubang 03Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 4 - Maserati Kubang 04Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 5 - Maserati Kubang 05Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 6 - Maserati Kubang 06Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 7 - Maserati Kubang zive 01Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 8 - Maserati Kubang zive 02Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 9 - Maserati Kubang zive 03Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 10 - Maserati Kubang zive 04Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 11 - Maserati Kubang zive 05Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 12 - Maserati Kubang zive 06Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 13 - Maserati Kubang zive 07Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 14 - Maserati Kubang zive 08Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 15 - Maserati Kubang zive 09Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 16 - Maserati Kubang zive 10Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 17 - Maserati Kubang zive 11Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 18 - Maserati Kubang zive 12Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 19 - Maserati Kubang zive 13Maserati oficiálně: SUV ponese jméno Levante, pro malý sedan bude vzkříšen název Ghibli - 20 - Maserati Kubang zive 14
Maserati má konečně jasno ve svém názvosloví. Své první SUV tak nepojmenuje Kubang, ani Cinqueporte, nýbrž Levante. Pod tímto názvem se přitom původně měl objevit nový malý sedan, ten však nakonec vzkřísí jméno Ghibli

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.