Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu

Maserati letos ve Frankfurtu překvapilo i nepřekvapilo představením dalšího z řady prémiových SUV, modelu Kubang. Nyní jej můžete poprvé prohlédnout na videu. A nebo něčem v tom stylu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu

29.9.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Maserati letos ve Frankfurtu překvapilo i nepřekvapilo představením dalšího z řady prémiových SUV, modelu Kubang. Nyní jej můžete poprvé prohlédnout na videu. A nebo něčem v tom stylu.

Již dlouho před začátkem letošního autosalonu ve Frankfurtu se mluvilo o tom, že italská značka, která v roce 1993 utekla z hrobníkovy lopaty přímo pod křídla koncernu Fiat, představí v Německu nový model, jenž zvedne mandle nejednomu tradičnímu obdivovateli jejích vozů. Mělo se totiž jednat o SUV, která se za uplynulá léta stala součástí nabídky i takových automobilek, jako je Porsche.

Samotné odhalení vozu na IAA tedy až takový šok nezpůsobilo, že se ale nakonec jednalo o přepracovaný, osm let starý koncept navíc se stále stejným jménem Kubang přece jen zaskočit mohlo. Mnoho jsme vám toho o něm navíc zatím neřekli, neboť ani sama automobilka se o něm příliš nerozpovídala, a tak jste se dosud museli spokojit hlavně s živýi fotografiemi z Frankfurtu, na kterých je vůz dobře k vidění zvenčí i zevnitř.

Co nového tu máme dnes? Pořádné představení to stále není, Maserati se ale rozhodlo ukázat nám vůz poprvé na videu. To zní slibně, ale přiložený snímek není tak docela klasické video a navíc není tak úplně o Kubangu. A je vlastně i trochu zmatečné. Zabývá se totiž z větší části historií firmy (s níž ovšem SUV mnoho co do činění nemají) a teprve v poslední třetině se věnuje nejnovějšímu chystanému modelu. A aby toho nebylo málo, část o Kubangu se zdá být od začátku do konce ryzí počítačovou animací.

Přesto je to první příležitost vidět Maserati Kubang v akci, a tak si ji užijme. Závěrem dodáme už jen tolik, že vůz by se měl dostat na trh nejdříve koncem příštího roku a vyrábět by se měl v americkém Detroitu. Technická spojitost s novým Jeepem Grand Cherokee od (pro Fiat) bratského Chrysleru je tedy více než pravděpodobná.


Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 1 - Maserati Kubang 01Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 2 - Maserati Kubang 02Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 3 - Maserati Kubang 03Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 4 - Maserati Kubang 04Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 5 - Maserati Kubang 05Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 6 - Maserati Kubang 06

Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 7 - Maserati Kubang zive 01Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 8 - Maserati Kubang zive 02Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 9 - Maserati Kubang zive 03Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 10 - Maserati Kubang zive 04Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 11 - Maserati Kubang zive 05Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 12 - Maserati Kubang zive 06Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 13 - Maserati Kubang zive 07Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 14 - Maserati Kubang zive 08Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 15 - Maserati Kubang zive 09Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 16 - Maserati Kubang zive 10Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 17 - Maserati Kubang zive 11Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 18 - Maserati Kubang zive 12Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 19 - Maserati Kubang zive 13Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 20 - Maserati Kubang zive 14
Nové Maserati Kubang na oficiálních i živých snímcích z letošního Frankfurtu

Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 21 - Maserati Kubang GT Wagon 01Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 22 - Maserati Kubang GT Wagon 02Maserati Kubang: trojzubé SUV na prvním videu - 23 - Maserati Kubang GT Wagon 03
Pro úplnost fotky původního konceptu Kubang z roku 2003

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.