Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné

Další kompaktní tajenka se zdá být rozluštěna. Nová trojka byla sice nafocena s relativně těžkou kamufláží, přesto o vozu prozradila více, než by asi Mazda chtěla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné

10.2.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Další kompaktní tajenka se zdá být rozluštěna. Nová trojka byla sice nafocena s relativně těžkou kamufláží, přesto o vozu prozradila více, než by asi Mazda chtěla.

Aktuální Mazda 3 není na trhu dlouho. Prodávat se začala až v roce 2009, a tak se začátkem roku 2013 nezdá, že by volala po nové generaci. Když si k tomu navíc přidáme, že Japonci vůz průběžně modernizují a nedávno sáhli i na verzi MPS, vsadili bychom si, že odhalení zcela nového modelu nás bude ještě pár let míjet.

Proto jsme také s jistými pochybnostmi hleděli na loni uniklé fotky nové generace. Snímky sice podle všeho zachycovaly spíše předprodukční koncept, ale i na ten by bylo v roce 2012 velmi brzy. A letos stejně tak. Jenže Mazda, i když autenticitu zmíněných snímků rezolutně popřela, připustila příchod nové generace už letos a zmíněné snímky se rázem dostaly do jiného světla. V danou chvíli jsme předpokládali rychlé odhalení vyobrazeného vozu jakožto konceptu a letošní premiéru hotového auta. To první se zatím nestalo a to druhé už vůbec ne, přesto v tuto chvíli víme více.

Na fóru Worldscoop se totiž objevila fotka maskovaného prototypu auta, které nemůže být ničím jiným než Mazdou. Vůz je kamuflovaný od střechy až k prahům, snímek navíc byl evidentně pořízen z jiného auta mobilním telefonem, a tak není nejkvalitnější, přesto říká minimálně jedno - loni uniklé snímky rozhodně nebyly vymyšlené.

Však si sami srovnejte to, co je na obou autech jasně viditelné. Pokud s tím máte potíž, využijte i přiloženého obrázku - prakticky veškeré detaily jsou shodné. Zcela nepochybně je totožná linie horní spodní i horní hrany bočních oken, všechny viditelné prolisy, tvarování předního nárazníku a konce kapoty motoru, hlavní světla, vnější zpětná zrcátka... Auto má dokonce i úplně stejná litá kola.

Samozřejmě, i tak původních snímcích vidíme nejspíše koncept, ale je zjevné, že k sériovému provedení má zatraceně blízko. Dost možná blíže než pozdější obrázky z patentového úřadu, které se nám svého času zdály být pravděpodobnější. Teď to vidíme naopak.

Realitu ukáže čas, a to zřejmě velmi brzy. Mazda nemá čas otálet, pokud chce nejprve vytáhnout na světlo koncept a ještě letos dostat do výroby sériovou verzi. Je tedy dost pravděpodobné, že na nadcházejícím autosalonu v Ženevě uvidíme alespoň studii. Nějaké sázky?


Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné - 1 - Mazda 3 2013 2014 spy 01
Nová špionážní fotka vypadá docela nudně...

Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné - 2 - Mazda 3 2013 2014 spy unik srovnani 01
...dokud si ji nesrovnáte s dříve viděným

Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné - 3 - Mazda 3 2014 unik 01Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné - 4 - Mazda 3 2014 unik 02Mazda 3 2013/2014: nová generace nafocena při testech, uniklé fotky musí být skutečné - 5 - Mazda 3 2014 unik 03
Uniklé fotky bůh ví odkud zjevně nebyly vymyšlené

Zdroj: Worldscoop

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků