Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
McLaren P1 natočen na okruhu ve Fioranu, copak na něm Ferrari testuje? (video)
27.10.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Po závodní trati maranellské automobilky se proháněl britský McLaren P1 obohacený o doplňky divize Special Operations. U Ferrari ho zjevně zkoušejí.
Nejčastěji se v posledních měsících zmiňujeme o nejextrémnější verzi McLarenu P1 s dodatkem GTR, který se má stát nabroušeným traťovým instrumentem pro několik málo vyvolených. S výkonem jednoho tisíce koní má nejlepší předpoklady být jedním z nejrychlejších dopravních prostředků na Severní smyčce Nürburgringu. Přestože tam s ním majitelé jezdit asi moc nebudou, McLaren ho tam jistě ještě pořádně prožene.
Tentokrát se ale podíváme na verzi P1 s italskou poznávací značkou, kterou má na svědomí divize McLaren Special Operations (MSO). Její přispění ale tentokrát není klíčové, zajímavé je hlavně to, že se opakovaně proháněla po silnicích i okruhu v rukách zástupců vícero automobilek. Naposledy se do něho posadil sám Horacio Pagani, jenž tak činil nejspíš kvůli vývoji ultimativní verze Huayry Nürburgring Edition, kterou značka Pagani Automobili momentálně vyvíjí.
Nejnovější snímek tohoto kusu byl nachytán na trati Pista di Fiorano. Každý jen trochu zdatný autař ví, že na té běžně testuje Ferrari své maranellské koně, avšak přítomnost britského modelu nebude jen výletem zbloudilého Brita, nýbrž testováním konkurenčního vozu za účelem vylepšení některého vlastního. Ferrari totiž tento okruh vlastní a běžně na něj nikoho nepouští. Automobilku tak podezíráme, že si P1 zkouší, aby ho mohlo bezpečně překonat, třeba i s modelem LaFerrari XX.
Dle natočeného videa se jedná spíše o test elektromotorů a výdrže baterií hybridní soustavy, protože tempo kroužení po trati nedosahuje zrovna bodu varu. Co se týče nového hybridního kladiva XX, Ferrari avizovalo, že by s ním chtělo udělat radost 30 šťastlivcům, přičemž k odhalení finálních specifikací má dojít někdy v první polovině příštího roku. Avizovaný výkon 1 050 koní naznačuje, že ani v nejmenší nepůjde o pomalé auto. S ohledem na akceleraci běžné verze a dřívější speciál FXX Evoluzione se každopádně můžeme těšit na pořádnou bestii.



McLaren P1 MSO krouží na trati ve Fioranu, zřejmě pod taktovkou Ferrari
Zdroj: Worldcarfans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Max Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
včeraHromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025Ferrari jako referenční auto při vývoji používá čínský elektromobil, o evropském automobilismu to říká mnohé
30.7.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Šéf Fordu pořád nepochopil nic. Z elektrické pasti couvá jen na oko, nový elektromobil prý bude něco jako druhý Model T
před 7 hodinamiPadlá rodinná hvězda od VW v bazarech stále láká praktičností, odrazuje ale drahou poruchovostí
před 9 hodinamiSvého času největší lidová atrakce Nürburgringu míří do zapomnění, po fiasku a tragické nehodě ji demolují
před 10 hodinamiNový Ford Mondeo se potichu vrátil na pozici bestselleru, s cenou od 440 tisíc Kč to ale nakonec není překvapení
dnesNové spalovací motory od Číňanů, Arabů a Francouzů bude nakupovat další značka, v tomto případě může jít o zlomový moment
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva