McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků?

Za 48 hodin se odhalí koncept McLarenu P1, nástupce bývalého nejrychlejšího vozu planety. Jak ale bude vypadat jeho sériová podoba?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků?

25.9.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za 48 hodin se odhalí koncept McLarenu P1, nástupce bývalého nejrychlejšího vozu planety. Jak ale bude vypadat jeho sériová podoba?

Modelky na pařížském autosalonu se již chvějí nedočkavostí, aby mohly sejmout plachtu z dlouho očekávaného konceptu McLaren P1. Nás ovšem mnohem více začala zajímat produkční verze, k jejíž podobě nás přivádějí snímky uniklé z patentového úřadu. Ačkoliv totiž základní silueta vypadá stejně, detaily se budou měnit. A budou možná zběsilejší, než si příznivci značky vysnili.

Patrné je to zejména z bočního pohledu, kdy čelní karbonový spoiler a zadní difuzor z téhož materiálu výrazně přesahují délku vozu. V „akci“ se ukázalo také zadní výsuvné křídlo, jehož rozměry naznačují cosi nejen o fenomenálním přítlaku, ale rovněž o dvojím využití - stejně jako v případě modelu MP4-12C totiž bude fungovat také jako aerodynamická brzda.

Ta bude stoprocentně zapotřebí, neboť v rámci nejvyšší rychlosti se McLaren P1 dostane na dostřel magické čtyřstovce. Podle všeho by ji ale neměl překročit, neboť prioritou britské značky bylo chování na jakémkoliv závodním okruhu a ne tempo, jehož můžete dosáhnout na Nardu nebo testovací dráze Ehra-Lessien.

Výkon, ať již poladěného 3,8litrového motoru V8 nebo systému KERS, ovšem i nadále zůstává tajemstvím. Za nějakých 48 hodin by ovšem měla být naše zvědavost ukojena. Co myslíte, trumfne produkční verze odhadovanou sílu 960 koní?


McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 1 - McLaren P1 patentovy urad 01McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 2 - McLaren P1 patentovy urad 02McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 3 - McLaren P1 patentovy urad 03McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 4 - McLaren P1 patentovy urad 04
Snímky uniklé z patentového úřadu naznačují, že sériová podoba McLarenu P1 se od konceptu bude trochu lišit. Prohlédnout si také můžeme nové výsuvné zadní křídlo

McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 5 - McLaren P1 01McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 6 - McLaren P1 02McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 7 - McLaren P1 03McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 8 - McLaren P1 06McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 9 - McLaren P1 05McLaren P1: sériová verze odhalena únikem patentových snímků? - 10 - McLaren P1 04
V této koncepční formě se McLaren P1 představí na autosalonu v Paříži. Sériové výroby se ale zřejmě dočká jen dvoubarevná oranžovo-černá kamufláž

Zdroj: Automobile Magazine

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše