Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes S Cabrio 2015 potvrzen. Kupé dorazí zjara, kabriolet o rok později
28.9.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Bentley se otevřené verze svého nejluxusnějšího modelu zaleklo, Mercedes kalhoty před brodem nestahuje. Šéf vývoje potvrdil, že třída S přijde jako Coupe i Cabrio.
Nový sedan třídy S už se pár měsíců potuluje po trhu a ještě do konce tohoto měsíce vám nabídneme jeho test v zatím nejvyšším provedení S 63 AMG, včetně prodloužené verze s pohonem všech kol. Pro Mercedes se tím jistá kapitola vývoje této řady uzavírá, i když na obzoru je ještě „špičkovější” S 65 AMG, ruce do klína ale složit nehodlá.
Naznačil to ostatně již na frankfurtském autosalonu, kde představil studii nástupce dosavadní třídy CL, nové třídy S kupé. Auto sice bylo v mnoha ohledech zjevným konceptem, přesto bylo naivní očekávat, že by tímto exponátem automobilka něco zkoumala. Bylo jasné, že jde o předobraz sériového modelu, který se změní spíše v detailech a na trh vtrhne spíše dříve než později.
To nyní kolegům z Autonews potvrdil i šéf vývoje produktů firmy, Thomas Weber, který dokonce prozradil, že sériové S Coupe přijde už začátkem roku 2014. Můžeme tak očekávat debut spíše na autosalonu v Detroitu, nejpozději pak v Ženevě, a začátek prodejů pár měsíců poté. Tohle ale není překvapivé a Weberovo prohlášení jen potvrzuje předchozí zvěsti. Nové ovšem je, že manažer Daimleru oficiálně potvrdil i příchod otevřené verze.
Také o té jsme tedy kdysi psali jako skoro o hotové věci, jisti jeho příchodem jsme si ale být nemohli. Mercedes jednak nemá ve zvyku nabízet v této třídě kabriolety, jednak se od případné třídě S Cabrio hovořilo jako o konkurentovi podobného auta od Bentley. To jej nedávno shodilo ze stolu, a tak nebylo nereálné se domnívat, že se ani Mercedes do boje o zákazníky tak specifického typu nepustí. Jenže Němci Brity kopírovat nebudou a svůj velký kabriolet si postaví.
Thomas Weber rovnou řekl, že vůz můžeme očekávat na trhu rok po příchodu varianty s pevnou střechou, tedy někdy začátkem roku 2015. Pokud jste tedy po prohlášení Bentley ztratili odhodlání šetřit, informace od Mercedesu vám jistě vlije novou krev do žil...




















Mercedes s myšlenkou velkého otevřeného auta koketoval už dříve, tohle je koncept Ocean Drive z roku 2008. Na jeho výrobu nakonec nedošlo, velkého kabria se dočkáme až pod hlavičkou nové generace třídy S
Zdroj: Autonews
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
To pravé nadělení? Tři moderní auta s motory V12 si to rozdala ve sprintu, jejich symfonie nejlíp zní bez turba
včera
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
26.12.2025
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
24.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Další automobilky narychlo vrací spalovací motory původně jen elektrickým modelům, sázka na jednu kartu je přivádí ke krachu
28.11.2025
Vzácné auto tragicky zesnulého Paula Walkera je na prodej, dnešní majitel na něm vydělá majlant
28.11.2025
Nové BMW řady 3 bylo nafoceno při testech po boku elektrické i3, něco není tak, jak mělo být
28.11.2025
Muži přestalo topit auto, a tak otevřel kapotu motoru, čekalo ho tam 18kilové překvapení
29.11.2025
Policie zastavila řidiče vývojového prototypu supersportu za desítky milionů kvůli tomu, že podle ní „zapaloval silnici”
29.11.2025
Živá témata na fóru
- Přituhuje 12.28. 21:54 - bojler
- Porsche - vse o sportovnich modelech 12.28. 20:02 - Eda
- BMW Divize 12.28. 19:04 - Stepan
- MG Cyberster 12.28. 16:41 - lukasak12
- Rychlodotazy 12.28. 14:11 - Stepan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 12.26. 19:08 - Truck Daškam
- Mazda MX5 (Miata) 12.25. 19:41 - Brus
- Jaguar a dalsi britske zverstvo 12.24. 15:58 - řidičBOB
