Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3

Syn německé legendy má za sebou letos již deset vítězství ve třech sériích. Díky tomu mohl postoupit do vyšší ligy, opět s týmem Prema.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3

27.12.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3

/

Syn německé legendy má za sebou letos již deset vítězství ve třech sériích. Díky tomu mohl postoupit do vyšší ligy, opět s týmem Prema.

Micka Schumachera, sedmnáctiletého německého závodníka jsme nedávno srovnávali s jeho otcem. Mladý Schumi dále pokračuje ve šlépějích sedminásobného světového šampiona, a po letech strávených závoděním v motokárách či Formuli 4 nastoupí v příští sezóně v sérii o úroveň výš. Znovu to bude v týmu Prema Motorsport, za který závodil již v letošním roce.

„F3 je pro mně ideálním krokem a jsem nažhavený, až budu moci příští rok odstartovat,“ uvedl k novému angažmá Schumacher Jr. „Jsem také opravdu šťastný, že můžu zůstat se stájí Prema, protože je to opravdu profesionální tým a já se budu moci znovu mnohé naučit. Příští sezóna bude vskutku výzvou, ale testy, které jsme absolvovali v posledních týdnech, prokázaly, že F3 je extrémně zábavná na řízení. Nemůžu se dočkat, až rok 2017 začne.“

„Jsme nadšeni tím, že můžeme v roce 2017 pokračovat ve spolupráci s Mickem. Není jen zkušeným jezdcem, je také skvělým chlapíkem, který již prokázal, že má vše, co je třeba, aby mohl být špičkovým profesionálem. Debutovat v sérii, jakou je evropské mistrovství FIA F3, rozhodně nebude jednoduché, ale stojíme na sto procent za Mickem a pomůžeme mu, aby byl opět oslňující, jako tomu bylo letos,“ uvedl šéf týmu Angelo Rosin.

Schumacher v letošní sezóně soutěžil v německé a italské sérii Formule 4, a to pokaždé právě za tým Prema. V obou šampionátech získal pět vítězství a čtyři pole position, což mu ve výsledku vyneslo druhou příčku v celkovém pořadí. Kromě toho se zapojil ještě do soutěže MRF Challenge Formula 2000, která stále ještě probíhá a v níž je aktuálně po dvou dílčích vítězství na čtvrtém místě v pořadí.


Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 1 - Mick Schumacher a Formula 3
Mick Schumacher míří do Formule 3...

Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 2 - Michael a Mick Schumacher 01Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 3 - Michael a Mick Schumacher 02Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 4 - Michael a Mick Schumacher 03Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 5 - Michael a Mick Schumacher 04Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 6 - Michael a Mick Schumacher 05Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 7 - Michael a Mick Schumacher 06Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 8 - Michael a Mick Schumacher 07Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 9 - Michael a Mick Schumacher srovnani dalsi 01Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 10 - Michael a Mick Schumacher srovnani dalsi 02Mick Schumacher dál kráčí ve stopách otce, teď už míří do Formule 3 - 11 - Michael a Mick Schumacher srovnani dalsi 03
...možná tak nakonec skutečně naplní odkaz svého otce Michaela, se kterým jsme jej nedávno srovnávali

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše