Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě

Některým se zdá být nekonečně krásné, jiným nekonečně předražené. Tak či onak je výjimečné, stejně jako šance spatřit jej v běžném provozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě

1.6.2017 | Petr Miler | 20 příspěvků

Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Některým se zdá být nekonečně krásné, jiným nekonečně předražené. Tak či onak je výjimečné, stejně jako šance spatřit jej v běžném provozu.

Mezi nejdražšími novými auty světa okupuje už po nějaký čas první příčku Bugatti Chiron. V rovině sériově vyráběných strojů jím zůstává a zřejmě ještě nějaký ten pátek zůstane, zakázkové speciality ale mají od uplynulého víkendu nového krále - Rolls-Royce Sweptail.

Žádný oficiální žebříček nejdražších zakázkových specialit neexistuje, ale v případě Sweptailu se mluví o ceně v přepočtu 306 milionů Kč, za což byste pořídili asi čtyři Chirony. Sám šéf Rolls-Roycu se navíc nechal slyšet, že „věří, že jde o nejdražší nový vůz historie” a když šéf automobilky tohoto kalibru něčemu takovému „věří”, pak lze celkem bez okolků říci, že to tak prostě je.

O Sweptailu jsme vám řekli vše podstatné a ukázali vám jej i naživo, teď ovšem můžeme přidat další cenné pohledy. Jeho neznámý majitel si jej totiž po Concorso d'Eleganza Villa d'Este odvezl domů do Gibraltaru po vlastní ose, a tak se můžeme podívat, jak tento vůz vypadá v akci na silnici. A nejde tu jen o to, pohyb podobné speciality po běžných silnicích vytváří pozoruhodné kontrasty.

Jednak můžeme vůz vidět u docela běžné samoobslužné čerpací stanice, kterou svou hodnotou zcela jistě zásadně převyšuje. Inu, benzin občas dojde i takovému skvostu. Můžeme jej takeé vidět po boku „obyčejného” Audi A3 sedan, kterých byste si mohli za jeho cenu koupit několik set. Vidíme jej korzovat ulicí před Volkswagenem Golf, kterých byste mohli v základním provedení pořídit místo něj skoro tisíc. A i výjimečnost takového Ferrari F12 (tušíme druhý vůz majitele odvážený někým z jeho blízkosti) po jeho boku bledne - pořád byste místo jednoho Rollsu mohli mít desítky takových Ferrari.

Tyto pohledy na věc možná dávají zapravdu těm, kteří spatřují ve Sweptailu jen cosi extrémně předraženého, je ale na vás, jak tento vůz a jeho cenu budete vnímat. V provozu vypadá na každý pád extrémně majestátně, skutečně jako luxusní loď v záplavě obyčejných bárek...


Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 1 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 01Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 2 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 02Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 3 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 03Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 4 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 04Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 5 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 05Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 6 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 06Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 7 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 07Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 8 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 08Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 9 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 09Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 10 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 10Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 11 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 11Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 12 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 12Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 13 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 13Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 14 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 14Nejdražší nové auto světa natočeno v provozu. I vůz za 306 milionů musí k pumpě - 15 - Rolls-Royce Sweptail provoz prvni 15
Člověku se naskytnou vskutku pozoruhodné pohledy, když tento vůz spatří v docela běžném silničním provozu

Petr Miler

Diskuze 20 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše