Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí

Dodávky Chironu už se rozjely dříve a první kus dodaný do Nizozemska by nás nemusel interesovat. Kdybychom neznali jeho cenu, na korunu přesně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí

22.4.2017 | Petr Miler | 18 příspěvků

Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí

/

Dodávky Chironu už se rozjely dříve a první kus dodaný do Nizozemska by nás nemusel interesovat. Kdybychom neznali jeho cenu, na korunu přesně.

Bugatti se začátkem března pochlubilo tím, že dodalo zákazníkům první Chirony. Později se tedy ukázalo, že privilegovaní je dostali ještě dříve, ale to dnes není až tak důležité - dodávky vozů jsou v plném proudu a to dokonce i v USA, kde se Chiron dočkal svérázného „zkrášlení”.

I když vozy v tuto chvíli dostává jen smetánka mezi smetánkou, předání dalšího kusu by nás nemuselo až tak zajímat, pokud by tedy nezamířil do České republiky. A to se nestalo, dodán byl první kus zákazníkovi z Nizozemska. Přesto je pro nás zajímavý, a to z jednoho prostého důvodu - nizozemská registrace znamená zveřejnění i finální kupní ceny (před případnou slevou, nutno dodat, aby nebyla manipulována), neboť slouží jako základ pro tamní enormní zdanění. A cifra, kterou majitel zaplatil (nečekejme, že skutečná cena na faktuře byla podstatně jiná), bere navzdory dosud známým faktům dech.

Prvním majitelem vozu v Nizozemsku je podle očekávání rodina Perridonů, která už pár Bugatti vlastní. Její hlava, Michel Perridon, je zakladatelem firmy Trust, výrobce počítačového příslušenství, od něhož možná také máte něco po ruce - cokoli od myší po tašky na notebooky se v České republice s touto značkou též prodává. Je-li tomu tak, pak jste i vy přispěli vlastně na dobrou věc, koupi jednoho z prvních Chironů s cenou 3 427 615 Eur přesně. To je neuvěřitelná cifra, v přepočtu 92 326 092 Kč.

Že Chiron není levný, pochopitelně víme, základní cena 2,4 milionu Eur (asi 65 milionů Kč) má ale k více jak 92 milionům ještě dost daleko. Na tomto je vidět, jak moc klienti Bugatti připlácí za další vylepšení - nakonec, jen za standardní prvky příplatkové výbavy lze snadno připlatit 11 milionů korun, a to si nevymyslíte nic zvláštního. Bugatti vám ale klidně přilepí na palubní desku pozlaceného porcelánového slona, a to se pak s cenou dějí věci.

Jak vidno, nijak zvláštně (nevidíme nic jako onoho slona) vyhlížející Chiron může ve výsledku stát přes 92 milionů. Tak se na něj podívejte a kdyby vás omrzely dostupné pohledy od Perridonova syna Dona, můžeme vám stále ukázat i drtivou akceleraci vozu a také připomenout nejvíce ohromující fakta o něm. Zde už jen dodáme, že v případě nizozemské registrace tohoto auta si tamní státní kasa přišla v rámci BPM (vysvětlovali jsme nedávno) na 178 765 Eur, v přepoču 4 815 206 Kč. To už je skoro na děkovný dopis od ministra financí...


Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 1 - Bugatti Chiron Perridon prvni 01Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 2 - Bugatti Chiron Perridon prvni 02Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 3 - Bugatti Chiron Perridon prvni 03Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 4 - Bugatti Chiron Perridon prvni 04Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 5 - Bugatti Chiron Perridon prvni 05Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 6 - Bugatti Chiron Perridon prvni 06Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 7 - Bugatti Chiron Perridon prvni 07Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 8 - Bugatti Chiron Perridon prvni 08Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 9 - Bugatti Chiron Perridon prvni 09Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 10 - Bugatti Chiron Perridon prvni 10Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 11 - Bugatti Chiron Perridon prvni 11Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 12 - Bugatti Chiron Perridon prvni 12Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 13 - Bugatti Chiron Perridon prvni 13Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 14 - Bugatti Chiron Perridon prvni 14Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 15 - Bugatti Chiron Perridon prvni 15Toto je první Bugatti Chiron dodané do Holandska. Jeho skutečná cena ohromí - 16 - Bugatti Chiron Perridon prvni 16
Toto je první dodaný Chiron do Nizozemska. Patří rodině Perridonů, která za něj zaplatila přes 92 milionů Kč

Zdroj: Don Perridon@Instagram

Petr Miler

Diskuze 18 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše