Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video)

Jde o vůbec první vůz tohoto typu, který se svým časem dostal pod hranici 10 minut. Otázkou ale je, jestli je to zrovna u dodávky k něčemu dobré.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video)

20.6.2013 | Petr Miler | 9 příspěvků

Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jde o vůbec první vůz tohoto typu, který se svým časem dostal pod hranici 10 minut. Otázkou ale je, jestli je to zrovna u dodávky k něčemu dobré.

Špičkovým časům ze Severní smyčky německého Nürburgringu se věnujeme pravidelně, nedávno jsme neopomněli připomenout ani malé-velké jubileum absolutně nejlepších časů Stefana Bellofa. Většinou se ale jedná právě o nejlepší časy sportovních aut, která jsou podobnému stylu jízdy více či méně uzpůsobena. Dnes bude řeč o výsledku s hodnotou 9 minut a 57,36 sekundy, jež do zmíněného schematu příliš nezapadá.

Dosažen byl totiž s dodávkou, konkrétně s upraveným Volkswagenem Transporter páté generace a je historicky daleko nejlepším. To je na jednu stranu obdivuhodné, na druhou stranu to ale připomíná vítězství v kategorii plachetnic na kolečkách - je to v jistém ohledu nejlepší, racionální smysl to ale příliš nemá. Dodávky nejsou stvořeny pro jízdu na okruzích a okruhy nebyly stvořeny pro ně, možná také proto tato kategorie historicky nezná mnoho zápisů...

Odhlédneme-li od podobných pochybností nad smyslem celého aktu, pak je třeba říci, že času dosáhl Dale Lomas, který se posadil za vůz modifikovaný firmou Revo. Základem je VW T5 s motorem 2,0 TDI biturbo, jehož výkon byl posunut až k hranici 220 koní. Vděčí za to novému řídícímu software, mezichladiči stlačeného vzduchu Forge a výfukovému systému od Militeku. Pozměněn byl také podvozek, který pracuje s tlumiči Bilstein B14 a koly Team Dynamics obutými do semi-slicků Dunlop Direzza.

Kompletní záznam měřeného kola najdete níže, Lomas pak na adresu takto upraveného T5 prohlásil, že jezdit s ním je sranda a i na okruhu je překvapivě hbité. No, posuďte sami, jak se jízda jeví vám...


Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 1 - VW Transporter T5 Revo tuning 01Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 2 - VW Transporter T5 Revo tuning 02Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 3 - VW Transporter T5 Revo tuning 03Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 4 - VW Transporter T5 Revo tuning 04Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 5 - VW Transporter T5 Revo tuning 05Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 6 - VW Transporter T5 Revo tuning 06Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 7 - VW Transporter T5 Revo tuning 07Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 8 - VW Transporter T5 Revo tuning 08Nejrychlejší dodávkou Nordschleife je VW Transporter T5 v úpravě Revo (video) - 9 - VW Transporter T5 Revo tuning 09
Transporter v úpravě od Reva osobně

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.