Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video)

Porsche možná nebude držet rekord Ringu dlouho, údajně se připravuje zrušení omezení rychlosti pro privátní akce. Ty veřejné budou dále svázané.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video)

3.7.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Porsche možná nebude držet rekord Ringu dlouho, údajně se připravuje zrušení omezení rychlosti pro privátní akce. Ty veřejné budou dále svázané.

Po nedávném chmurném vývoji situace okolo Severní smyčky Nürburgringu se možná začíná blýskat na lepší časy. Jak jistě všichni fanoušci tohoto okruhu ví, v druhé půlce června začaly platit rychlostní limity na Nordschleife nejen pro závody, ale i pro turistické jízdy. Později byla omezení rozšířena na všechna využití okruhu, tedy i na dobu, kdy si automobilky pronajmou trať celou jen pro sebe. To ve výsledku znamenalo zákaz pokusů o rekordní časy.

Společnost Capricorn Nürburgring GmbH, která v současnosti trať spravuje, však je údajně „připravena omezení rychlosti zrušit”. Uvádí to americký magazín Road & Track s odkazem na nejmenovaný, ale údajně důvěryhodný zdroj z automobilového průmyslu. Zrušení limitů nicméně zatím nemá být kompletní, nýbrž se vztahovat jen na případy, kdy si celou trať někdo pronajme, což bývají hlavně automobilky.

Nevíme, co se za posledních čtrnáct dní stalo, co přimělo správce Zeleného pekla zrušit omezení rychlosti, ale takovýto vývoj rozhodně vítáme. Je to totiž první krok k úplnému zrušení rychlostních limitů a opětovnému začátku používání Nordschleife k tomu, k čemu byla stvořena, naplno. Velkou radost z toho jistě bude mít Koenigsegg, který měl v plánu se pokusit o rekord, když bylo omezení zavedeno.

Při turistických jízdách nicméně rychlostní limity zatím zůstávají. Zda s nimi souvisí i video níže, není jasné, nicméně bychom se nebáli to nevyloučit. Totiž, na videu vidíme BMW řady 5 v policejních barvách, kterak řeže zatáčky této slavné trati v relativně těsném závěsu za Opelem Astra. Možná jeli měřit rychlost a cestou se prostě svezli. Anebo měli jiné motivy, člověk nikdy neví.


Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video) - 1 - Porsche 918 Spyder rekord Nurburgring Nordschleife 02Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video) - 2 - Porsche 918 Spyder rekord Nurburgring Nordschleife 03Nordschleife prý zruší zákaz pokusů o rekord, pro ostatní limity zůstanou (+ video) - 3 - Porsche 918 Spyder rekord Nurburgring Nordschleife 04
Porsche 918 Spyder drží rekord Ringu, ale možná ne na dlouho


Policie na Ringu není běžnou věcí, jede měřit rychlost, nebo se jen vozí?

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše