Novodobý McLaren F1 se ukáže už v Paříži, automobilka rozeslala pozvánky

Pár rozmazaných čar z LED diod nám musí stačit k tomu, že britská automobilka to s nástupcem McLarenu F1 myslí vážně. A dokonce pro něj vyvíjí nový motor.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Novodobý McLaren F1 se ukáže už v Paříži, automobilka rozeslala pozvánky

5.9.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Novodobý McLaren F1 se ukáže už v Paříži, automobilka rozeslala pozvánky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pár rozmazaných čar z LED diod nám musí stačit k tomu, že britská automobilka to s nástupcem McLarenu F1 myslí vážně. A dokonce pro něj vyvíjí nový motor.

Mercedes-Benz a McLaren spolupracují již pěknou řádku let. I když ne vždy se jedná o partnerství úspěšné, jak ukázal projekt sportovního modelu SLR. A ne vždy se navíc musí jednat o úmysl, jak dokazuje dnešní ohlášení nového projektu britské značky. Vůz, který by dost možná mohl být nástupcem legendárního McLarenu F1, je totiž anoncován změti LED diodových čar, které příznivcům značky dorazily spolu s e-maily zvoucími na světovou premiéru konanou 27. září na autosalonu v Paříži. Rozeslány byly jen pár hodin po hře světel a stínů, kterou Mercedes-Benz představuje novou třídu S.

Designéři se tentokrát patrně nenechají unést k batmanovské kreaci X-1, jasné je ovšem to, že vůz dostane odlehčený karbonový monokok podobný tomu, jakým je vybaven MP4-12C. Chybět nemají ani aktivní tlumiče, závodní zavěšení kol nebo trakční systém o pěti režimech.

„Větší, naštvanější a exotičtěji vypadající“ vůz by měl z osmiválcového modelu převzít také aktivní aerodynamiku včetně komplexního brzdného systému. Změny by ale mohly nastat v motorovém prostoru. Podle informací britského Autocaru totiž McLaren ve spolupráci s firmou Ricardo vyvíjí desetiválcovou pohonnou jednotku.

Tím by se značně negovala prohlášení výkonného ředitele McLarenu Antony Sheriffa, která nabádala k downsizingu, i když tehdy byly zapovězeny jen dvanáctiválce. Důvod k případné integraci motoru V10 je na každý pád zřejmý - ohlášená konkurence v podobě Porsche 918 Spyder, nástupce Ferrari Enza nebo druhé generace Bugatti Veyronu totiž jde do boje s hybridní technologií a obřími výkony.

Jisto bychom měli mít na autosalonu v Paříži, kde by McLaren měl potvrdit také cenu a dostupnost. Spekuluje se totiž o částce jednoho milionu liber a limitované sérii 500 exemplářů.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Novodobý McLaren F1 se ukáže už v Paříži, automobilka rozeslala pozvánky - 1 - McLaren new project F1
McLaren se nechal inspirovat Mercedesem při vnazení na pařížský autosalon. Jen pár rozmazaných čar by totiž mohlo (ale zároveň nemuselo) představovat nástupce kdysi nejrychlejšího vozu planety, McLarenu F1

Zdroje: McLaren, Autocar

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše