Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách

Mercedes-Benz místo konceptu představujícího příští třídu S představí v Paříži další hru světel a stínů zformovanou do jakési aerodynamické sochy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách

5.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedes-Benz místo konceptu představujícího příští třídu S představí v Paříži další hru světel a stínů zformovanou do jakési aerodynamické sochy.

V liniích napodobujících proudění plynů nebo kapalin se vzhlédlo hodně designérů a automobilek. Našli byste je na koncepčních studiích případně sériových vozech značek Mazda, Hyundai nebo Infiniti. Patří k nim poslední dobou také německý koncern Daimler, který má ve zvyku kromě zdůraznění spojitosti s hydro a aerodynamikou přetavovat své názory na automobilovou estetiku do různých futuristicky působících soch.

Ta zatím poslední nazvaná Aesthetics S navazuje na předchozí Aesthetics No. 1, 2 a Aesthetics 125 a nemusíte být raketovým inženýrem, abyste pochopili, že Mercedes se nám snaží představit tvary připravované vlajkové lodi - třídy S. Pokud nedojde k úniku fotek, neuvidíme ji dříve než v příštím roce, nejstarší německá automobilka však chce přilákat pozornost už dnes.

Aby se vlk nenasytnosti fanoušků nažral a koza tajemství stylistického oddělení zůstala celá, finální auto v Paříži ještě neuvidíme. Místo něj nám bude naservírována další automobilová socha zvýrazňující nejdůležitější křivky karoserie. Už z několika špionážních videosnímků i fotografií zakamuflovaného vozu bylo vidět, že se nový Mercedes třídy S s kódovým označením W222 zbaví výrazných blatníků současné generace W221. Místo nich bude boky karoserie zdůrazňovat několik podélných prolisů.

Mercedes v oficiálním vyjádření zdůrazňuje, že design budoucí třídy S naváže na tradici svých předchůdců z několika předchozích dekád, jmenovitě modelů W189 z roku 1958, W108 (1965), W126 (1979) a konečně minulý W221, poprvé představený v roce 2005. „Mercedes třídy S dokázal vždycky zapůsobit svým nadčasovým designem a pokaždé určoval cestu vpřed,“ řekl ve svém projevu na adresu novinky hlavní návrhář Mercedesu Gorden Wagener. „Nová socha v tomto trendu pokračuje a je zde proto, aby vás uvedla do obrazu, jak bude vypadat příští Mercedes S,“ dodal.

Počítá se také s tím, že kromě designu se stane také nositelem nejmodernějších technologií značky a doslovně jejich výkladní skříní. Příští třída S proto bude postavená na nové platformě s pohonem zadních kol a modifikovanými čtyřprvkovými závěsy přední nápravy, které mají špičkově odfiltrovat síly působící na odpružení, brzdy nebo řízení.

Němečtí konstruktéři se budou chtít vytáhnout před svými kolegy z Mnichova a Ingolstadtu, a proto lze počítat s nasazením těch nejmodernějších technologií. Samozřejmostí má být připojení na internet, programovatelné přístroje, dynamicky řízená světla LED, head-up nebo v bezpečnostních pásech integrované airbagy. K novinkám má patřit systém PRE-SCAN, který bude pomocí kamer a laserových čidel prozkoumávat silnici před autem a podle kvality povrchu, rychlosti a zvoleného režimu bude nastavovat odpružení. Dosud nevídaným způsobem by měl být vůz schopen také automatické jízdy... Nejspíš toho bude mnohem, mnohem více, ale až v létě příštího roku. Paříž bude vyhrazena pouze k prezentaci umělecké stránky auta.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 1 - Mercedes Aesthetics S 01Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 2 - Mercedes Aesthetics S 02Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 3 - Mercedes Aesthetics S 03Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 4 - Mercedes Aesthetics S 04Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 5 - Mercedes Aesthetics S 05Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 6 - Mercedes Aesthetics S 06Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 7 - Mercedes Aesthetics S 07Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 8 - Mercedes Aesthetics S 08Mercedes Aesthetics S: předzvěst nové třídy S v uměleckých křivkách - 9 - Mercedes Aesthetics S 09
Boční partie vlajkové lodi budou nyní definované výraznými prolisy a nikoli masivními lemy blatníků

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.