Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána

Stále jistě ještě jeden z předsériových vozů se připletl do vážné nehody na kalifornské horské silnici. Podle všeho ji způsobil právě řidič horké americké novinky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána

11.8.2019 | Petr Miler

Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána

/

Stále jistě ještě jeden z předsériových vozů se připletl do vážné nehody na kalifornské horské silnici. Podle všeho ji způsobil právě řidič horké americké novinky.

Od představení nové generace Chevroletu Corvette, nepochybně jedné z největších automobilových novinek letošního léta, ještě neuběhl ani měsíc. Vůz tak navzdory tomu, že víme, že bude překvapivě levný, nemá ani své finální ceny, natož aby se dostal ke kterémukoli z lačných zákazníků. Přesto už se stihl připlést do vážné dopravní nehody na veřejné silnici.

Stalo se tak v Kalifornii na horské cestě vedoucí do Yosemitského národního parku. Podle očitých svědků byl havarovaný vůz součástí kolony nových Corvette osazených kamerami. Jestli automobilka v těchto místech něco natáčela, půjčila předprodukční auta vybraným klientům nebo prováděla něco ještě docela jiného, nemáme tušení, řidič jednoho z modrých vozů ale jízdu podle všeho nezvládl.

Nehodu zatím nikdo přesněji nepopsal, z následků se ale zdá, že řidič Corvette vyjel v pravotočivé zatáčce do protisměru, kde trefil levé zadní kolo projíždějícího SUV a pak „zajel” do přídě následujícího pick-up. Stříbrné auto má vylomené kolo, pick-up poničenou příď a sama Corvette zničený levý přední bok a vystřelené airbagy. Byla to tedy docela vážná nehoda, podle dostupných informací se ale nikomu nic vážného naštěstí nestalo.

Pochopitelně, dokud budou řídit auta omylní lidé (čímž nenaznačujeme, že něco vyřeší jejich nahrazení omylnými počítači), nehody se budou stávat a Corvette C8 podobná neštěstí nemohla minout. Jednou se to ale muselo stát poprvé a toto je minimálně první zdokumentovaný případ z veřejné silnice, ne-li první vůbec.


Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 1 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 01Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 2 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 02Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 3 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 03Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 4 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 04Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 5 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 05Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 6 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 06Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 7 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 07Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 8 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 08Nová Corvette má za sebou první nehodu na veřejné silnici, byla to pořádná rána - 9 - Chevrolet Corvette C8 2020 prvni nehoda 09
Těžkou nehodu má za sebou nová Corvette, jejíž řidič podle všeho nezvládl jízdu do Yosemitského národního parku. Auto je zcela jistě zničené, karambol ale měli všichni přestát bez úhony

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše