Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky

Třetí generace Phaetonu bude postavena na hliníkovém základu, značka zároveň hodlá zapracovat i na příznivější ceně. Jinak úspěch nelze očekávat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky

2.10.2012 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Třetí generace Phaetonu bude postavena na hliníkovém základu, značka zároveň hodlá zapracovat i na příznivější ceně. Jinak úspěch nelze očekávat.

Až na dvě výjimky se koncernu VW Group podařilo prakticky vše, nač v posledních letech ve Wolfsburgu sáhli či vymysleli. Bugatti Veyron se stal nejrychlejším vozem světa a měřítkem pro všechny další supersporty, Lamborghini vykazuje kvalitu, jakou mu v dobách Diabla neprorokoval ani nejfanatičtější přívrženec značky a Bentley dokázalo světu zachovat britský šarm. Jen ten neuskutečněný odkup Alfy Romeo v životopise Volkswagenu trochu straší. Stejně jako Phaeton, který se nikdy nestal bestsellerem.

Hlavními důvody jeho neúspěchu jsou chybějící image prestižní značky resp. příliš vysoká cena. I díky tomu ostatně v roce 2006 Volkswagen rozhodl, že Phaeton již nebude nabízen na americkém trhu. Faceliftovaný model tak bojoval pouze na evropském a asijském písečku. Jeho výsledky ale VW očividně nehodnotí jako špatné, díky čemuž mohl šéf vývoje a výzkumu VW Ulrich Hackenberg v Paříži prohlásit nejen to, že do výroby půjde úsporný hybrid XL1 a sportovně střižení up! GT, ale i to, že v roce 2015 se objeví druhá generace Phaetonu.

Volkswagen na novince prý již pracuje, ví se tak, že postavena bude na odlehčených hliníkových komponentech, které budou stát i za vyšší provozní efektivitou. Také díky tomu Hackenberg jako hlavního konkurenta vidí Jaguar XJ. Důležité ovšem je správné nacenění, neboť v Americe je Volkswagen brán opravdu jako lidový vůz. A druhé odmítnutí by již Phaetonu jednou provždy mohlo zatnout tipec...


Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 1 - VW Phaeton 01Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 2 - VW Phaeton 02Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 3 - VW Phaeton 03Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 4 - VW_Phaeton_1Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 5 - VW_Phaeton_2Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 6 - VW_Phaeton_3Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 7 - VW_Phaeton_4Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 8 - VW_Phaeton_5Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 9 - VW_Phaeton_6Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 10 - VW_Phaeton_7Nový VW Phaeton definitivně bude, v roce 2015 dorazí do Evropy, Asie i Ameriky - 11 - VW_Phaeton_8
Současná generace Volkswagenu Phaeton využívá ocelových komponentů, zatímco novinka plánovaná na rok 2015 přejde na hliník. Zlepšit by se tak měla spotřeba

Zdroj: Inside Line

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše