Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu

Opel nás vydržel napínat hodně dlouho, nyní ale konečně povolil. Víme, kdy se jeho novátorský model Ampera objeví na trhu a kolik bude stát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu

16.11.2010 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Opel nás vydržel napínat hodně dlouho, nyní ale konečně povolil. Víme, kdy se jeho novátorský model Ampera objeví na trhu a kolik bude stát.

Pokud jsou vám elektromobily sympatické, ale nedokážete se smířit s jejich omezeným akčním rádiem, máte při volbě nového vozu prakticky jedinou možnost - Chevrolet Volt resp. jeho bratříčka jménem Opel Ampera. Příběh těchto dvou automobilů je již poměrně vousatý, však Opel Ampera jsme vám představili již před rokem a půl, koncern GM se ale při jejich uvádění na trh pořádně zapotil a do prodejů je dostává až nyní.

Tedy abychom byli přesní, Volt se již prodává, ale pouze v Americe. Na starém kontinentu se s ním v nabídce Chevroletu vůbec nesetkáte a koupit si budete moci pouze jeho rüsselsheimské provedení. Na to si sice ještě nějakou chvíli počkáme, alespoň ale víme, kolik si na něj budeme muset připravit peněz.

Oficiální českou cenu Ampery zatím neznáme, i zdejší zastoupení automobilky ale oznámilo, že bude vycházet z částky 42 900 Eur, tedy něco přes 1 milion Kč. Cena se s ohledem na rozsah základní výbavy a aktuální kurs eura může změnit, větší posun se ale očekávat nedá.

Vůz je možné s tímto předpokladem objednat již nyní, své nové Ampery se ale podle Opelu nedočkáte dříve než v říjnu roku 2011, tedy za necelý rok.

Připomeňme, že vůz je elektromobilem, jehož dojed prodlužuje energie generovaná spalovacím motorem. Jde tedy ve své podstatě o hybrid, jehož spalovací motor se ale na pohonu vozu přímo nepodílí. Detaily o vcelku originálním řešení vozu najdete ve výše odkazovaném článku z loňského března.


Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu - 1 - opel_ampera_2009_03Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu - 2 - opel_ampera_2009_02Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu - 3 - opel_ampera_2009_01Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu - 4 - opel_ampera_2009_12Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu - 5 - opel_ampera_2009_13Opel Ampera: novátorský hybrid zná svou cenu - 6 - opel_ampera_2009_18

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek