Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video)

Tato Zonda 760 Roadster dost možná zůstane unikátem, má totiž manuální převodovku. Ukázala se na videu a pár obrázcích, mnoho detailů známo není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video)

27.1.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video)

/

Tato Zonda 760 Roadster dost možná zůstane unikátem, má totiž manuální převodovku. Ukázala se na videu a pár obrázcích, mnoho detailů známo není.

Jak lze vyvozovat z toho, že „poslední Zonda” vyjela z bran továrny Pagani poprvé už před lety a stále se staví další a další kousky, na světě existují lidé, kteří nejenže mají Zondu za lepší Huayry, ale také si mohou takové auto dovolit. Horacio Pagani jim ho rád postaví, alespoň dokud bude mít motory. To je velmi dobře, protože neexistuje nic jako „příliš mnoho vozů Pagani na silnicích”.

Další „poslední” Zonda se dostala na svět a je to opět unikátní kousek - Zonda 760 Roadster. Taková na světě je zatím jen jedna a dost možná tento konkrétní kus jediným zůstane. Kombinace černého a modrého karbonu je krásná, sání modelované podle kobry (toho hada, ne amerického auta) také, ploutev před zadním křídlem už méně, ale to nejsou důvody, proč je tento stroj tak unikátní.

Jak vidno na obrázcích i videu, majitel tohoto stroje, který zůstává v anonymitě do té míry, že dokonce nechal pro nahrávání videa přelepit konkrétní označení vozu, si nechal do útrob namontovat manuální převodovku. A vzhledem k tomu, že nejen ve sféře vrcholných hyperaut, ale také na úrovni „základních” modelů Lamborghini či Ferrari je od manuálů upouštěno, je každý nově postavený unikátní stroj se třemi pedály věcí velmi ceněnou. Nám se z takové kombinace sbíhají sliny v ústech...

Video vzniklo při aplikaci ochranné fólie ve firmě Topaz Detailing v Londýně, dá se tedy očekávat, že stroj zamíří do některé z britských garáží. Technické detaily přesně známy nejsou, ze základu v Zondě 760 však můžeme usuzovat, že zadní kola pohání 760 koní vidlicového dvanáctiválce AMG. Dost možná bude tento konkrétní Roadster „od pasu dolů” velmi podobný stroji Lewise Hamiltona, nazvanému 760LH, který také páruje V12 s manuální převodovkou.


Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 1 - pagani zonda 760 roadster man vid 01Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 2 - pagani zonda 760 roadster man vid 02Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 3 - pagani zonda 760 roadster man vid 03Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 4 - pagani zonda 760 roadster man vid 04Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 5 - pagani zonda 760 roadster man vid 05
Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 6 - pagani zonda 760 roadster man vid 05aPagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 7 - pagani zonda 760 roadster man vid 06Pagani Zonda 760 Roadster s manuálem je další unikát, který bere dech (+ video) - 8 - pagani zonda 760 roadster man vid 07
Na aplikaci ochranné fólie na novou Zondu 760 Roadster dohlížel i sám Horacio Pagani

Zdroj: Jalopnik

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše