Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Porsche 918 a McLaren P1 si to rozdaly na okruhu na stejných pneu (video)
31.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Boj o nadvládu mezi hybridními supersporty pokračuje. Tentokrát do něj zasáhl i Viper ACR, který opět příjemně překvapil.
Prakticky od příchodu „Svaté trojice“ hyperaut na trh celý svět zajímá, který z těchto hybridních supersportů je nejrychlejší. Tedy celý svět až na lidi od Koenigseggu, pro které je tato trojice druhá liga Různých porovnání jsme tu měli již několik, přičemž na okruhu prvenství povětšinou urvalo Porsche 918 Spyder a vládlo i kratším sprintům. Patří mu také nejlepší časy z Nürburgringu a mnoha dalších okruhů, ovšem některých závodních tratích ho dokázal porazit McLaren P1]]. Zejména pak ve chvílích, kdy Brit místo standardních silniční pneumatik Pirelli Corsa obul příplatkové Pirelli P Zero Trofeo R.
Tyto pneumatiky jsou o poznání lepivější a britskému stroji na moderních okruzích dlouhých okolo 4 kilometrů ubírají až dvě sekundy na jedno kolo, což je v supersportovní lize, kde jde často o tisíciny, opravdu zásadní rozdíl. Alejandro Salomon známý pod přezdívkou Salomondrin proto zorganizoval srovnávací test, do kterého oba vozy vyjely právě na „trofejích“. LaFerrari při tom bohužel chybělo, neboť, jak sám s úsměvem podotýká, „sběratelé se rozhodli sbírat” a ne jezdit.
Aby ale dvojice nebyla na okruhu tak osamocena, přivezl Salomondrin na místo činu také svůj Viper ACR. Ve srovnání s digitální konkurencí jde o analogového dinosaura, který se musí obejít bez přeplňování či hybridního ústrojí a automatické převodovky. Místo nich má starou dobrou, atmosféricky plněnou desetiválcovou klasiku a navrch manuál.
Je to přitom Viper, který ve výsledku nejvíce překvapí, ačkoliv vám můžeme prozradit, že v celkovém srovnání skončil na posledním místě. Nicméně na jeho kvalitách se nepodepsalo ani zmiňované „zastaralé“ pohonné ústrojí, ani vedro, které v den souboje panovalo. Oba hybridní supersporty ovšem měly namále a po pár kolech vyžadovaly chlazení.
Napříště by proto Salomondrin mohl uskutečnit ještě zajímavější test, a sice souboj na delší vzdálenost než na jedno kolo. Docela by nás totiž zajímalo, zda by Porsche a McLaren byly vůbec schopné takovou zátěž přežít. Zda ale na takové srovnání dojde, to není jisté. Zatím totiž Alejandro slibuje opakování testu na stejném obutí, jen v chladnějším počasí.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 6 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra 10.12.2025
Nejčtenější články
Další test říká, že klíčové nové Audi je tak mizerné, že horší než jeho předchůdce je úplně ve všem
14.11.2025
Renesance osmiválců pokračuje. Firma, která chtěla úplně skončit se spalovacími motory, nacpala 20 miliard do nových V8
14.11.2025
Šéf BMW dál tvrdě kritizuje EU. Podle něj zabíjí místní autoprůmysl, i když BMW její tlak viditelně neškodí
14.11.2025
Ikonický kombík se loučí s jednou érou brutálním provedením, je výkonnější než Bugatti Veyron
14.11.2025
Další stát zrušil povinnost používat často ohyzdné přední poznávací značky aut, stačí splnit jedinou podmínku
15.11.2025
Živá témata na fóru
- Onboard videa 12.14. 12:25 - brnenska.odchytova
- whitelist & blacklist 12.14. 09:14 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 09:05 - Brus
- IT poradna 12.14. 05:13 - rutak11
- BMW Divize 12.13. 21:24 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
- VZKAZY 12.12. 20:10 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
