Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Porsche 918 zlikvidovalo Lamborghini Huracán ve dvoumílovém sprintu (video)
3.4.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Huracán je nepochybně úchvatný supersport, jenže Porsche 918 je dost možná nejúchvatnější hypersport. Podle toho dopadlo jejich přímé srovnání.
Huracán máme rádi. Ne proto, že s ním jezdí i šéf Lamborghini, spíše nám imponuje, že je malý, lehký, výkonný a stále atmosférický. Škoda absence manuální převodovky, i bez ní a bez turba je ale zatraceně rychlý, a to zdaleka ne jen v přímce. Přesto pochopitelně existují i rychlejší auta a s jedním takovým se musel utkat na britské akci Vmax Stealth - ano, na té, kde si Veyron v odvetě podal LaFerari.
Soupeřem mu nebyl nikdo menší než Porsche 918 Spyder, jeden ze „Svaté trojice” hypersportů. Pochopitelně, nikdo asi nečekal, že by Huracán s téměř třísetkoňovým mankem mohl vyhrát, při pohonu všech kol na obou stranách a hmotnostní výhodě Itala by ale rozdíl v dynamice nemusel být extrémní. Jenže byl.
Až je nám malého italského kupé trochu líto, dopadlo velmi podobně jako svého času Lexus LFA. Řidič Porsche ani nezvládl start a v prvních stovkách metrů citelně ztratil, přesto jeho stroj nakonec dorazil do cíle téměř dvoumílového sprintu s takovým náskokem, že pomalu nebyl vidět. A to se v tu chvíli na tachometru Huracánu blyštila hodnota aktuální rychlosti přes 200 mil v hodině, tedy přes 320 km/h. Porsche bylo přesto o hodně rychlejší, obdivuhodné.
Z Porsche 918 Spyder se tak pomalu, ale o to přesvědčivěji stává ikona oněch tří hypersportů. Vzpomeňte, jak jsme včera informovali o tom, jak si poradilo s McLarenem P1 na Laguna Seca. A to na okruh prostě přijelo, zvítězilo a odjelo - P1 měl za zády podporu lidí z McLarenu, kteří se jeho výkon na okruhu pokoušeli zlepšit, ale marně. Teď si k tomu přidejte, že Porsche je dnes už přes čtyři roky staré auto, konkurenti z Wokingu a Maranella (tam se raději přímým srovnáním vyhýbají zcela) jsou citelně novější, lehčí, výkonnější, více opření o klasické spalovací jednotky... Přesto na mnohdy podceňovaný Spyder zatím nemají, však dodnes ani nevyrovnali jeho rekord z Nordschleife. I to je obdivuhodné, pro dnešek ale více následuje už jen na přiloženém videu.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
včera
Nová Honda Prelude nakonec umí být i rychlá, ale jen pokud v ní vypnete funkci, která měla „fejkovat” její sportovnost
28.10.2025
Toyota už sepsala parte současné Supře. Skončí brzy, nic jiného místo ní nenabídne
27.10.2025
Nejnovější články
Nešťastně zaříznutá vlajková loď amerických křižníků silnic chytila druhý dech, za 850 tisíc Kč je to neskutečný kus auta
před 2 hodinami
Jedno z nejošklivějších nových aut posledních let dostává dál naloženo, někde ho zařízli ještě před vstupem do prodeje
před 4 hodinami
Slavný německý tuner si vzal do parády čínské auto, to tu ještě nebylo. Je to znak ještě překvapivějšího kroku
před 5 hodinami
VW dal u své novinky lidem možnost vybrat si mezi elektrickým a také spalovacím pohonem. 80 procent vzalo to, co si nepřál
před 7 hodinami
Sen o návratu levných aut s normálními motory žije dál, i u nás nabízené modely se někde dostaly zpátky pod 300 tisíc
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
