Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Rolls-Royce opět zvažuje SUV, prý má velmi blízko k oficiálnímu požehnání
17.9.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaný model Bentley přiměl britskou značku k přehodnocení názoru. Její SUV by se králem segmentu stalo hlavně po stránce cenové.
Souboj o zákazníka neprobíhá pouze mezi značkami hlavního proudu, ale rovněž v nejvyšším automobilovém segmentu, tedy třeba i mezi Rolls-Royce a Bentley. Zatímco přitom druhá zmiňovaná hodlá v budoucnu přijít s větším množstvím limuzín, které by konkurovaly konkurenčnímu Phantomu a Ghostu, dvojité „R“ chce pro změnu představit SUV. To by pak soupeřilo s produkční verzí konceptu EXP 9 F, který Bentley nasadí do prodeje v roce 2016.
Rozhodně se však nebude jednat o rivaly z jedné „váhové“ kategorie. Zatímco totiž Bentley bude startovat někde okolo 180 000 Eur (cca 4,7 milionu korun), Rolls-Royce by zamířil o poznání výše. Jeho SUV by totiž mělo být mnohem dražší než základní Ghost, který začíná na 250 000 Eur (6,5 milionu korun). Soupeřem tak pro něj nebudou ani chystané přírůstky od Jaguaru, Maserati či Lamborghini.
Vstup značky na pole neorané je docela překvapivý. Ještě donedávna totiž Rolls-Royce jakékoliv spekulace spojené s modelem SUV odmítal. Na frankfurtském autosalonu ovšem šéf značky oznámil, že automobilka o vstupu do segmentu „vážně uvažuje“, přičemž oficiální požehnání je prý na dohled. Uvidíme tedy, jak se celá situace vyvine, podobná oznámení a jejich následné popření totiž dosud byla v podobných záležitostech i u Roll-Royce pravidelnou záležitostí...
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografiích přímo z Frankfurtu.


Zvažované SUV se již objevilo na prvních ilustracích, k realitě daleko mít nemusí
Zdroj: Autonews
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
před hodinou
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Nejnovější články
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
před hodinou
Muž si k 21. narozeninám koupil auto a „zapomněl” s ním jezdit, teď se prodalo za 56násobek jeho původní ceny
před 2 hodinami
Porsche dokonalo obrat, své chystané elektrické sporťáky předělává na elektrický pohon ve všech verzích
před 3 hodinami
Elektrický propadák Fordu po třech letech skončil, firma s ním splachuje do záchodu 404 miliard
před 5 hodinami
Máte ještě šéfdesignéra? A mohli bychom ho vidět? Jaguar Land Rover odmítá říct, co se stalo s jeho „kreativním ředitelem”
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- whitelist & blacklist 12.16. 12:35 - pavproch
- Škoda Auto obecně 12.16. 11:27 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 12.15. 22:38 - Truck Daškam
- Lampárna (stěžovatelna) 12.15. 20:54 - řidičBOB
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.15. 20:50 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.15. 15:01 - pavproch
- BMW Divize 12.15. 14:30 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 12.15. 11:48 - pavproch
