Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ruska ukázala světu, jak rozhodně nepředjíždět na okresce. Trest přišel ihned
22.2.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek
Předjíždění na silnici s obousměrným provozem je potenciálně problematický manévr v jakémkoli provedení. V tomto je ryzím koledováním si i malér.
Mnoho přehlížených řidičských chyb se děje během předjíždění, jednom z nejsložitějších manévrů, se kterými je třeba se při jízdě pravidelně vypořádávat. Dostat se před následující auto na silnici s protijedoucími vozidly je sled po sobě jdoucích úkonů, který je potřeba mít dobře zažitý. Pozorní řidiči během krátké doby získají správné návyky kam se koukat, čeho si všímat, jak šlápnout na plyn a kam se zařadit. A dokáží v těchto situacích používat zdravý rozum, aby věděli, co si v hustém provozu mohou dovolit a co ne.
Mezi takové rozhodně nepatří ruská řidička červeného Nissanu Micra, která světu názorně předvedla, jak se na silnici určitě nechovat. A ke své smůle byla okamžitě konfrontována s možnými následky. Předem musíme říci, že hrozivě vypadající nehodu posádka Micry přežila jen s poučným zážitkem, nechybělo ale mnoho, aby tu šlo o zdraví nebo dokonce o život.
Vše se odehrálo na okresce se dvěma jízdními pruhy, na které řidič s kamerou následuje pomaleji jedoucí dodávku. Na začátku obě auta předjede tmavý Volkswagen, bez stresu a komplikací. Pět vteřin za ním přiletí do záběru stříbrný japonský sedan zleva, na čemž by nebylo nic až tak mimořádného. Téměř současně se ale před kamerou objeví i červený Nissan, zprava.
Ona řidička se zkrátka rozhodla, že pomalejší auta bude dobré podjet odstavným pruhem. To je samo o sobě nerozumné, dotyčná ale nepřemýšlela hned dvakrát a nenapadlo jí, že udělat z jednoho pruhu tři - když to nikdo jiný nečeká - může mít fatální následky. Řidič oné pomalejší dodávky totiž předjíždějícímu autu začal uhýbat vpravo na širokou krajnici. Nenapadlo jej ovšem čekat tam další vůz blížící se zezadu.
Právě v tu chvíli ale jela odstavným pruhem ona dáma s Microu, která po spatření dodávky trochu zpanikařila a při ostrém brzdění sjela pravou částí vozu na nezpevněný povrch. To ji dostalo do smyku, který ji vrhl rovnou pod ostatní projíždějící auta. Měla ale štěstí v neštěstí, od jiného vozu se odrazila do příkopu vedle krajnice a i když skončila na střeše, více než rozmlácené auto z toho nebylo.
Ze zničeného Nissanu řidička vyvázla v šoku, ale jinak bez větších zranění. Určitě si bude pamatovat, že nemá předjíždět odstavným pruhem. A pokud by snad někdy nebylo zbytí (každý může kolem pomalejšího provozu chvátat třeba do nemocnice...), je třeba v takové situaci počítat se všemi možnými scénáři a nevyrážet do odstavného pruhu prakticky naslepo. To prostě nemůže dopadnout a tady to také nedopadlo dobře...






Video způsobuje husí kůži, ale naštěstí je škoda jen na majetku. Špatný nápad a ještě horší provedení v plné kráse.
Zdroj: RoadCams@Youtube
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Britové upravili motor vzduchem chlazeného Porsche 911 tak, že točí 11 tisíc otáček. Je to ďábelský stroj, takhle zní v akci
před 6 hodinami
Tohle by neklaplo už ani v Rusku. Ohlášená nová funkce inzertního webu s auty je jako z jiného světa
5.4.2026
Stovka robotických taxíků selhala a zůstala stát i uprostřed dálnice s lidmi zamčenými uvnitř, výsledkem jsou scény jako z katastrofických filmů
4.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
BMW říká, že má řešení, jakým udrží manuály v prodeji i po roce 2030. dál ale tančí kolem věci, o níž vůbec nemá debatovat
před 2 hodinami
Někdo najel s legendárním nezničitelným Mercedesem 1,8 milionu km. A prodal ho jako pořád perspektivní auto
před 3 hodinami
„Převratný” nový Jaguar vypadá otřesně nejen zvenčí. Poprvé ukázal interiér a je to hrůza jako z Kie
před 5 hodinami
Britové upravili motor vzduchem chlazeného Porsche 911 tak, že točí 11 tisíc otáček. Je to ďábelský stroj, takhle zní v akci
před 6 hodinami
Komu lze ještě věřit? Podle Bentley jeho elektrický model vyhlíží 8 zákazníků z 10, i když nedávno čtyři jiné elektromobily zařízlo pro nezájem
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 04.08. 14:27 - Zajda
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 04.08. 05:37 - Lachende Bestien
- Vytvořil jsem appku pro evidenci nákladů na auto – Carlytic 04.08. 05:17 - seraphina
- IT poradna 04.07. 18:48 - pavproch
- BMW Divize 04.07. 12:31 - Vrooom
- Dříve M135i, nyní ///M2 04.07. 11:37 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.06. 17:45 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 04.05. 21:25 - abgx1
