SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta

Letošní autosalon v New Yorku se do historie zapíše jako show plná úniků. Snad krom pár pro nás bezvýznamných amerických novinek uniklo předem úplně vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta

4.4.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Letošní autosalon v New Yorku se do historie zapíše jako show plná úniků. Snad krom pár pro nás bezvýznamných amerických novinek uniklo předem úplně vše.

Máme zato, že automobilkami plánovaná, přesně načasovaná úplná odhalení toho či onoho modelu představují v dnešní době mrtvý koncept. Pokud je jakýkoli materiál puštěný do oběhu třeba jen pár dní před plánovanou premiérou a třeba jen do rukou omezeného okruhu osob, je velmi nepravděpodobné, že zůstane tajemstvím až do času plánované premiéry. Přemístit jakýkoli materiál z jednoho konce světa na druhý je dnes i s pouhým mobilním telefonem v ruce otázkou pár sekund a nelze předpokládat, že by alespoň jeden z privilegovaných neodolal pokušení podělit se o něj s dalšími.

V posledních měsících vám to nezřídka dokazujeme sami a co nepodaří nám, to se podaří jiným. Jen za poslední dny se předčasně ukázaly světu snímky či další detaily k BMW i8 Spyder, Fiskeru Altantic, Lincolnu MKZ 2013, nového Mercedesu GL 2012 nebo faceliftovaného BMW X1. A to jsou pouze střípky z toho, co uniklo dříve, později, nebo co ještě do dnešních odhalení v New Yorku uniknout stihne.

Nejnověji se na listinu zařadila i nejočekávanější novinka letošní New York International Auto Show, nový SRT Viper 2013. Jeho dosavadní úniky jsme zrekapitulovali spolu se zveřejněním poslední oficiální upoutávky a bylo to trochu zvláštní čtení. Přece jen, přes katalog hraček se o designu nových modelů nedozvídáme každý den. Ani nejnovější únik není tak úplně běžný, neboť jde o záběry z oficiálního videa Chrysleru alias SRT, kterým bude dnes nový Viper představen světu.

Obnáší tedy relativně nekvalitní a lehce rozostřené záběry, přesto je to nejlepší pohled na tuto novinku, který se nám dosud naskytl - k vidění jsou detaily přídě i zádě a také celý vůz shora. Vše potvrzuje autenticitu předchozích úniků, ale dokonalý pohled na novou Zmiji nám zatím nedává.

Sami posuďte, jak se vám americká novinka líbí, my se v mezičase pokusíme získat kvalitnější materiál.

Tip: Projděte si rychlý přehled všech newyorských novinek


SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta - 1 - SRT Viper 2013 video unik 01SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta - 2 - SRT Viper 2013 video unik 02SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta - 3 - SRT Viper 2013 video unik 03SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta - 4 - SRT Viper 2013 video unik 04SRT Viper 2013: další podivný únik odhaluje první záběry skutečného auta - 5 - SRT Viper 2013 video unik 05
SRT Viper 2013 je zase o něco méně tajemný

Zdroj: Inside Line

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.