Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4?

To, na co se díváte, jsou první oficiální fotografie nástupce Suzuki SX4, vycházejícího z konceptu S-Cross. Novinka se představí už v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4?

6.2.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

To, na co se díváte, jsou první oficiální fotografie nástupce Suzuki SX4, vycházejícího z konceptu S-Cross. Novinka se představí už v Ženevě.

Suzuki poodhalila budoucnost svého poměrně úspěšného kompaktního crossoveru SX4 na loňském pařížském autosalonu. Na své expozici tehdy ve světové premiéře představila studii pětidveřového hatchbacku na zvýšeném podvozku a dvacetipalcových kolech, který nesl jméno S-Cross a měl se stát jeho nástupcem.

Konkrétní termín uvedení na trh Suzuki nezmiňovalo. Bylo akorát řečeno, že produkční verze konceptu naroste ve srovnání s modelem SX4 ve všech směrech, nabídne více místa v kabině i zavazadelníku a že se do prodeje dostane v roce 2013. Že to ale Japonci vezmou takovým hopem, tušil asi jen málokdo.

Prozatím máme k sériovému provedení nového crossoveru pouze dvě oficiálně zveřejněné fotografie a z přiložené tiskové zprávy víme, že auto se představí již během pár týdnů na ženevském autosalonu. Suzuki ve svém sdělení však příliš sdílné nebylo, a tak nám chybí veškeré důležité podrobnosti, včetně jména automobilu.

Kompaktní stroj je Japonci prezentován jako kompakt, tudíž by si měl poradit s vozy jako je Nissan Qashqai, Mitsubishi ASX, Škoda Yeti či Dacia Duster a podle očekávání dorazí také ve verzích s pohonem všech kol. Suzuki k tomu navíc slibuje „vynikající ovladatelnost a požitek z jízdy“. Co z toho dokáže splnit, zjistíme už zanedlouho.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 1 - Suzuki S-Cross 2013 produkcni 01Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 2 - Suzuki S-Cross 2013 produkcni 02
Sériové auto se představí v Ženevě, dostane pohon všech kol a Suzuki slibuje skvělou ovladatelnost

Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 3 - Suzuki S-Cross Concept oficialni 01Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 4 - Suzuki S-Cross Concept oficialni 02Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 5 - Suzuki S-Cross Concept zive 02Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 6 - Suzuki S-Cross Concept zive 03Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 7 - Suzuki S-Cross Concept zive 04Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 8 - Suzuki S-Cross Concept zive 05Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 9 - Suzuki S-Cross Concept zive 07Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 10 - Suzuki S-Cross Concept zive 08Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 11 - Suzuki S-Cross Concept zive 09Suzuki S-Cross 2013: první fotky a video sériové verze, vzdá se jména SX4? - 12 - Suzuki S-Cross Concept zive 10
Produkční auto se od konceptu docela liší, odvolává se na něj ale samotné Suzuki

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.