Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto)

První fotografie dokazují to, co jsme si mysleli. S-Cross je předzvěstí budoucí generace SX4, jen nabere na rozměrech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto)

27.9.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První fotografie dokazují to, co jsme si mysleli. S-Cross je předzvěstí budoucí generace SX4, jen nabere na rozměrech.

Vydáno 26.9., doplněno 27. 9.: S příchodem prvního oficiálního dne autosalonu pro vás máme další detaily týkající se konceptu S-Cross. V Paříži se představuje s 20palcovými chromovými koly a zakrytovaným podvozkem, mnohem více ale o schopnostech mimo silnici svědčí pohon všech kol. Ten bude pro budoucí Suzuki SX4 zachován, dle očekávání se ale měnily rozměry. A to dokonce o nějakých 200 mm v případě délky.

Novinkou, která by se měla dostat do série, pak budou střešní ližiny. Ty by totiž měly automaticky splývat se střechou (a nenavyšovat tak spotřebu), pokud nebudou používány. Japonská automobilka také slibuje navýšení komfortu pro cestující vpředu i vzadu, větší zavazadlový prostor a sportovnější motory, které mají dorazit s nižší spotřebou. Více se ale zřejmě dozvíme v březnu příštího roku, do prodeje by totiž příští Suzuki SX4 mělo jít až po ženevském autosalonu.


Až doposud nám Suzuki servírovalo pouze zatmavené snímky svého konceptu S-Cross, který za chvíli čeká debut na autosalonu v Paříži. Nyní se však ven dostaly fotografie, které podobu nového crossoveru prozrazují naplno. A s nimi přichází i vizuální potvrzení toho, co jsme si již delší dobu mysleli. S-Cross je skutečně nástupcem modelu SX4, který je na trhu již od roku 2006.

Šest let je přitom ve světě automobilů dlouhá doba, ačkoliv na druhou stranu je nutné přiznat, že SX4 si na nezájem kupců stěžovat rozhodně nemohlo. A to nejen díky tomu, že jako jedno z mála vozů ve svém segmentu nabízelo pohon všech kol, ale také díky příznivě nastavené ceně. Alespoň na českém trhu.

Dá se přitom počítat s tím, že druhá generace bude v tomto trendu pokračovat. A to i přes očekávané stěhování výroby. Aktuální verze se totiž vyrábí společně s Fiatem Sedici v Maďarsku. Nové SX4 však již bude samostatným produktem Suzuki, které navýšením dimenzí hodlá soupeřit s Fordem Kuga.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 1 - Suzuki S-Cross Concept zive 01Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 2 - Suzuki S-Cross Concept zive 02Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 3 - Suzuki S-Cross Concept zive 03Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 4 - Suzuki S-Cross Concept zive 04Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 5 - Suzuki S-Cross Concept zive 05Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 6 - Suzuki S-Cross Concept zive 06Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 7 - Suzuki S-Cross Concept zive 07Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 8 - Suzuki S-Cross Concept zive 08Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 9 - Suzuki S-Cross Concept zive 09Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 10 - Suzuki S-Cross Concept zive 10Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 11 - Suzuki S-Cross Concept zive 11
Japonské Suzuki S-Cross se na autosalonu v Paříži představilo v doprovodu evropských hostesek a modelek

Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 12 - Suzuki S-Cross Concept oficialni 01Suzuki S-Cross: nástupce modelu SX4 se plně odhalil zepředu i zezadu (+ živé foto) - 13 - Suzuki S-Cross Concept oficialni 02
Koncept Suzuki S-Cross je skutečně nástupcem modelu SX4. Pro druhou generaci ale značka navýšila rozměry, aby vůz mohl lépe soupeřit s rivaly, mezi které patří Ford Kuga nebo VW Tiguan

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.