Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Takhle Bugatti Chiron zvládlo 0-400-0 km/h pod 42 s. A naznačilo ještě něco (video)
12.9.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Již pár hodin víme, že Chiron zvládne 0-400-0 km/h v rekordním čase. Nyní je jasné i to, kolik na to potřebuje prostoru a možná i to, co bude dál.
Bugatti se v srpnu evidentně přesunulo na testovací dráhu Ehra-Lessien. Důvodem nebylo nic jiného než oficiální měření jízdní dynamiky. Ta je nadmíru působivá, stovky totiž Chiron dosáhne již za 2,4 sekundy, dvoustovky za 6,1 sekundy a třístovky za 13,1 sekundy. Stran toho si hypersport z Molsheimu střihl také sprint na čtyřstovku, přičemž tato disciplína zabere jen něco málo přes půl minuty.
Tím ovšem dechberoucí data nekončí, Chiron se totiž aktuálně pyšní i novým světovým rekordem, jenž spočívá se sprintu na čtyřstovku a v opětovném zastavení na nulu. Na tento úkol Bugatti angažovalo závodního jezdce Juana Pabla Montoyu, neboť zapotřebí je hlavně bleskurychlý reakční čas. Působivý je přitom nejen okamžitý „odpich“ z místa bez sebemenšího zaváhání, ale i to, s jakým nadhledem vůz jede tak vysokou rychlostí či jak snadno z ní naplno zpomaluje.
Pozoruhodná je navíc i vzdálenost, kterou Chiron potřebuje na zdolání jednotlivých „zářezů“. Na dvoustovku se totiž rozjede během pouhých 204 metrů, což odpovídá délce dvou fotbalových hřišť. Jelikož poté ale již uhání jak s větrem o závod, pročež zvládne při cestě za třístovkou urazit již 717 metrů. Jakkoliv se to následně při poměrně krátkém časovém úseku nezdá, k dosažení čtyřstovky je již třeba více než 2,1 kilometru, celá disciplína 0-400-0 se pak natáhne na úsek dlouhý 3,112 km. To již není zanedbatelná vzdálenost, pročež vlastně není divu, že na dosažení podobných rekordů může konkurence pomalu zapomenout - bez areálu Ehra-Lessien to jde velmi obtížně.
Tím ale nekončíme, zakrátko se totiž nejspíše dočkáme zisku dalšího světového rekordu. Ten bude mít spojitost s nejvyšší rychlostí, přičemž na dané měření měla přijít řada až v příštím roce. Ovšem Bugatti nejspíše bylo nedočkavé a zjevně zkusilo i využít Montoyu na maximum. Závěr videa se tedy nese ve znamení pohledu na tachometr, kde svítí číslovka 450...














Bugatti Chiron ozdobil zatím první světový rekord...
...nakročeno má ale evidentně k dalšímu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Někdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
před 4 hodinamiNejmíň oblíbené Porsche 911 v té správné verzi na Autobahnu ukázalo, že i na něm je co milovat a obdivovat
včeraIlustrace ukazují, jak by nová Škoda Octavia Combi mohla vypadat ještě před jejím zářijovým odhalením
20.8.2025
Nejnovější články
Muž najel se Škodou Octavia I přes 1 milion km, zvládl to s původním motorem i spojkou. To se asi podiví tomu, co si teď koupil
před hodinouČínské obdoby Porsche a Ferrari za cenu Škody míří do Evropy, už víme, kdy a kde se objeví nejdřív
před 3 hodinamiNěkdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
před 4 hodinamiInfiniti dokonale obrací, ruší své elektrické plány a místo toho nabídne sportovní sedan s V6 a manuálem
před 5 hodinamiElektrické fiasko Porsche graduje. Firma zavírá svou továrnu na baterky, stovky lidí dostanou v pondělí padáka
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 08.22. 14:21 - pavproch
- Onboard videa 08.22. 13:43 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 08.22. 13:24 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 08.22. 13:14 - řidičBOB
- Dříve M135i, nyní ///M2 08.22. 09:13 - Eda
- Volkswagen obecne 08.22. 05:33 - Snowman000
- BMW Divize 08.20. 12:06 - pavproch
- Škoda Auto obecně 08.20. 08:36 - pavproch