Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen

Čekali jste v Ženevě produkční verzi konceptu FT-86? Chyba lávky, uvidíme jen další koncept. Ten by ale měl mít k sériové podobě sportovního kupé Toyoty velmi blízko a již nyní si můžeme prohlédnout jeho první snímek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen

27.1.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čekali jste v Ženevě produkční verzi konceptu FT-86? Chyba lávky, uvidíme jen další koncept. Ten by ale měl mít k sériové podobě sportovního kupé Toyoty velmi blízko a již nyní si můžeme prohlédnout jeho první snímek.

Koncept sportovního kupé Toyoty a Subaru, pro které se zatím vžilo poněkud krkolomné jméno Toyota FT-86, objíždí světové autosalony již nějaký ten pátek. Po celou tu dobu se spekuluje o tom, jak bude vypadat sériová verze, jak se bude jmenovat a s jakou technikou ji na trh uvede každá se spolupracujících automobilek. Již předloni jsme mohli vidět ilustrace možné podoby varianty s logem Subaru a přemítali jsme i nad jeho technikou, do dnešního dne jsme se ale sériové podoby vozu nedočkali. A nedočkáme se ji ani na autosalonu v Ženevě.

To nezní jako dobrá zpráva, ale není všechno jen černé. Toyota totiž oznámila, že do Švýcarska přiveze koncept FT-86 II, který bude evolucí toho předešlého a bude blízký sériové podobě modelu. Při té příležitosti uvolnila i první snímek, který zachycuje část vozu při výjezdu z garáže, a dodala k němu jedinou větu: „Koncept FT-86 II bude zatím nejjasnějším náznakem konečného designu dalšího sporťáku Toyoty.”

Žádné další detaily neznáme a můžeme si pouze „rozřezat” jedinou uvolněnou fotografii a pokusit se z ní vyčíst maximum možného. Dále víme už jen tolik, že svou kompaktní sportovní zadokolku v Ženevě předvede i Subaru a oba vozy by se u prodejců měly objevit začátkem roku 2012. Těšme se na další detaily.

Upoutávka na nový koncept Toyota FT-86 II


Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 1 - Toyota FT-86 II koncept 01Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 2 - Toyota FT-86 II koncept 02Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 3 - Toyota FT-86 II koncept 03Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 4 - Toyota FT-86 II koncept 04

Pro připomenutí obrázky konceptu Toyota FT-86

Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 5 - Toyota FT-86 koncept 01Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 6 - Toyota FT-86 koncept 02Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 7 - Toyota FT-86 koncept 03Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 8 - Toyota FT-86 koncept 04Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 9 - Toyota FT-86 koncept 05Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 10 - Toyota FT-86 koncept 06Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 11 - Toyota FT-86 koncept 07Toyota FT-86 II: předprodukční koncept pro Ženevu poodhalen - 12 - Toyota FT-86 koncept 08

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.