Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Volvo V40: venku jsou první fotky švédského sportbacku
22.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Ani hatchback, ani kombi, spíše švédský sourozenec Audi A3 Sportback. Tak nějak by šlo popsat nové Volvo V40, které se právě neplánovaně ukázalo světu.
Tip: Prohlédněte si další uniklé fotky V40 včetně záběrů interiéru.
Podobně jako u nové A3 2012 nejde ani v tomto případě o odhalení oficiální a ruku na srdce, ani příliš překvapivé. Loňské hrátky Volva s postupným odhalováním sice nebyly příliš výmluvné, před necelými čtrnácti dny ale věrohodný snímek vozu publikoval švédský AMS a bylo po tajemství. Volvo se sice ještě pokoušelo cosi avizovat pomocí ptáka na drátě, předběhli jej ale jiní.
V tomto případě to byl polský Motodziennik, který vynesl na světlo dvě přiložené fotografie. A nemáme mnoho důvodů pochybovat o jejich pravosti. Zachycují modře lakovaný vůz, jehož příď je evidentně totožná s tou dříve odhalenou, záď pak - v souladu s našimi očekáváními - poněkud odlišná než na předchozích snímcích, které evidentně zachycovaly některý ze starších prototypů.
Hodnocení vzhledu novinky necháváme na vás, z naší strany můžeme konstatovat jen tolik, že vůz se neodchyluje od aktuální designové linie značky a využívá nápadů viděných zejména na modelech S60 a V60. Do interiéru zatím nahlédnout nelze, velká překvapení ale neočekáváme ani tam.
Techniku vám vzhledem ke způsobu nabytí přiložených snímků též nemůžeme nastínit ani v nejmenším, v souladu s předchozími informacemi by ale vůz měl na délku měřit 4,5 metru, tedy o 2 centimetry méně než současné kombi V50, jenž by tento model mohl časem nahradit.
To všechno se ale teprve ukáže. Kdy? Těžko říci, po tomto úniku ale nepředpokládáme, že by nás Volvo chtělo ještě dlouho napínat dalšími videy s veselými ptáčky a s V40 vyrukuje v nejbližších hodinách či dnech.
Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Volvo V40 v celé své kráse, teď už snad bez pochyb
Zdroj: Motodziennik
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
před 6 hodinamiGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
dnesNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
včera
Nové na MotoForum.cz
- Triumph TF 250-E a TF 450-E 2026: enduro z Anglie 08:00
- Aktuální zdravotní stav Bertelleho včera 23:23
- WorldSBK míří do italské Cremony: Návrat Jonathana Rey včera 10:00
- Test MotoGP v Jerezu 28.4.2025
- MS side pokračovalo v Estorilu 28.4.2025
Nejnovější články
Němci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
před 3 hodinamiJeden z největších dodavatelů automobilek potvrdil návrat ke spalovacím motorům, své nové řešení brzy nabídne všem
před 5 hodinamiSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
před 6 hodinamiFerrari za cenu Škody od čínského výrobce mobilů odhalilo interiér a další detaily, tohle budou soupeři rozdýchávat těžko
před 8 hodinamiLidé na elektromobily přejdou sami, říkali. A rádi, říkali. Dnešní realita v Belgii a Nizozemsku ukazuje něco úplně jiného
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.30. 08:43 - řidičBOB
- Cyklistické vlákno 04.29. 21:37 - jerry
- Čínská auta v ČR 04.29. 11:08 - Brus
- VZKAZY 04.28. 20:22 - GeneHawkins
- Jednostopé okénko 04.28. 09:28 - abgx1
- Onboard videa 04.27. 15:24 - brnenska.odchytova
- Fiat a vše kolem nich 04.26. 22:46 - petr_riha