VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly

Prodloužené provedení Tiguanu se mělo ukázat až v lednu v Detroitu, pod trochu jiným jménem se ale ukázalo už teď v Číně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly

19.12.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly

/

Prodloužené provedení Tiguanu se mělo ukázat až v lednu v Detroitu, pod trochu jiným jménem se ale ukázalo už teď v Číně.

O prodloužené verzi Volkswagenu Tiguan se mluví již několik měsíců. Daný vůz byl dokonce nafocen bez jakékoliv kamufláže, a to nejen v Evropě, ale také v Číně. Logicky se tedy dalo usuzovat, že německá automobilka chystá globální model. Před pár dny jsme se pak dozvěděli, že minimálně na Starém kontinentu dorazí do prodeje v příštím roce pod názvem Tiguan Allspace.

Toto provedení ovšem není tím, na jaké se aktuálně díváte. Místo toho si zatím můžeme představit Tiguan L, který bude k dispozici na již zmiňovaném největším trhu světa. U evropského Allspacu ale nečekejme žádné rozdíly, snad až na jeden - v Číně panují restrikce ohledně porodnosti, a tak si na rozdíl od evropské verze si „eLko” bude muset vystačit s pěti.

Evropský Tiguan Allspace by ale měl kopírovat nabídku Škody Kodiaq a dorazit v pěti- i sedmimístném provedení. Je nepochybné, že pochlubit se bude moci stejným nárůstem délky i rozvoru (22 resp. 11 cm), který přináší více prostoru pro cestující vzadu a jejich zavazadla. V jeho případě konkrétní data nemáme k dispozici, víme ale, že zadní dveře se dočkaly protažení a usnadňují tak přístup ke druhé řadě sedadel.

Více bychom si o tomto provedení měli říci nejpozději za 14 dnů, neboť Tiguan Allspace má výstavně debutovat v lednu na autosalonu v Detroitu. A jeho oficiální virtuální odhalení může přijít ještě dříve. Prodej pak velmi pravděpodobně odstartuje ještě v první půli roku 2017, přičemž vůči základnímu provedení ceny narostou o nějakých zhruba 30 tisíc korun.


VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 1 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 01VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 2 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 02VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 3 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 03VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 4 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 04VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 5 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 05
Volkswagen Tiguan L je čínský Tiguan Allspace. Za Velkou zdí se dočkal stejného prodloužení, nikoliv však sedmi sedadel

VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 6 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 06VW Tiguan Allspace: německý Kodiaq předčasně odhalen, zatím s 5 sedadly - 7 - VW Tiguan Allspace Tiguan L prvni China 07
Přímo Allspace zatím VW jen anoncoval těmito oficiálními skicami

Zdroj: Autonoción přes Autoblog.nl

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše