Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
Fanda z úcty k zemřelému bratrovi tahá na sprinty 900koňový speciál, je to něco
12.6.2019 | Petr Miler
Velmi zvláštní pohnutky vedou majitele tohoto výjimečného stroje, aby se s ním pravidelně vydával na sprinterské dráhy pro skalpy jiných. Auto je poctou jeho tragicky zesnulému bratrovi.
Motivací dělat anebo nedělat určité věci může být kde co. Hnacím motorem se mohou stát okolnosti pozitivní, negativní i tragické a jak už asi tušíte, dnes bude řeč o případu z třetího zmíněného ranku.
Zejména ve Velké Británii totiž můžete na sprinterských kláních potkat už v základu výjimečný a místními fandy dále skoro k dokonalosti vyladěný soutěžní speciál Audi Quattro S1 E2. Původně se v 80. letech minulého století účastnil závodu na Pikes Peak a za normálních okolností by dnes odpočíval někde v soukromé sbírce. Moc by se s ním nejezdilo a možná by se občas ukázal na nějakém srazu výjimečných vozů. Pokud už by náhodou vyrazil do akce, pak na závodu aut do vrchu historiků v umírněném tempu. Osud tohoto exempláře je ale docela jiný.
Za jeho vyladěním do současné podoby, která se mimo jiné honosí výkonem až 904 koní, které servíruje po všech stránkách modifikovaný, legendární řadový pětiválec Audi, stojí bratři Dave a Jason Raymond Rowovi. Jason bohužel ve 41 letech tragicky zahynul, aniž by s bratrem práci na voze stihl dokončit. Dava ale tato osudová rána neposlala k zemi, ve jménu zesnulého bratra auto dokončil sám, pojmenoval jej po něm (tedy Ray, všimněte si i tohoto označení na zádi, zřejmě jde o polovinu loga brýlí Ray-Ban) a teď na sprintech ukazuje, co s bratrem dokázali postavit.
Je to dojemné, ohromit ale tohle auto dokáže i bez podobného příběhu na pozadí. Na přiloženém videu jej můžeme vidět v akci na britské sprinterské trati v Santa Pod a je to vážně neobyčejná podívaná. Auto s lehkostí a za působivého zvukového doprovodu překonává 400 metrů a na zachyceném sprintu dosáhne rychlosti až 219,6 km/h s časem 10,52 sekundy.
Jistě, dnes existují i rychlejší vozy, ale ne o moc. A charismatičtější, více jak 30 let staré? O tom už bychom se přeli. Ani účast jiného takového stroje by ale nedoprovázel příběh, který musí dojmout každého, kdo má srdce na pravém místě. O jistém Jasonu Raymond Rowovi se nyní dozvídají další fandové z celého světa a to by se stěží stalo, pokud by mu bratr projevoval úctu jakýmkoli obvyklým způsobem.










Tohle auto je ohromující samo o sobě, jeho účast na podobných kláních ale doprovází i pozoruhodný příběh
Zdroj: VeeDubRacing@Youtube
Bleskovky
Nejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní Lamborghini Huracán k tomu, k čemu bylo stvořeno
před 10 hodinamiNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
16.9.2025VW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
15.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy WSBK - Jerez 2. den včera 19:37
- Honda WN7: elektrický motocykl včera 12:45
- Testy WSBK - Jerez 1. den 16.9.2025
- Test MotoGP v Misanu 15.9.2025
- Ducati Diavel V4 RS a Multistrada V4 RS 2026: absolutní vášeň 15.9.2025
Nejnovější články
Šéfové Bugatti, Rimacu, Koenigseggu a Singeru si navzájem půjčili svá auta a svezli jeden druhého, je z toho jedinečná podívaná
před 9 hodinamiNejméně jeden člověk používá zdánlivě absurdní terénní Lamborghini Huracán k tomu, k čemu bylo stvořeno
před 10 hodinamiPodívejte se, diesely nejsou mrtvé. I na IAA v Mnichově se ukázala dvě naftová auta
před 11 hodinamiVW poslal k ledu další dvě elektrické novinky včetně nového Golfu, jednoduše mu na ně došly peníze
včeraSsangYong v novém se vrací ke spalovacím motorům, jeho novinka by mohla být v Česku neopakovatelnou nabídkou
včera
Živá témata na fóru
- Onboard videa 09.17. 23:55 - abgx1
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.15. 14:11 - pavproch
- IT poradna 09.15. 11:37 - pavproch