Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1

Když se řekne dům na kolech neboli motorhome, představí si normální člověk něco jako karavan. Ve Formuli 1 posunuli náplň tohoto slova o kus dál, úplně nejdál to ale dotáhl Red Bull.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1

10.5.2019 | Mirek Mazal

Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když se řekne dům na kolech neboli motorhome, představí si normální člověk něco jako karavan. Ve Formuli 1 posunuli náplň tohoto slova o kus dál, úplně nejdál to ale dotáhl Red Bull.

Seriál závodů Formule 1 je vším možným, občas se v něm i skutečně závodí. Bylo by ale naivní si myslet, že v něm primárně jde o něco jiného než o peníze. Ekonomický kolos hnaný miliardovými zisky pořadatelů vypadá podle toho a při nahlédnutí pod pokličku není přehnané nazvat královnu motoristického sportu formou obscénního zobrazení nekonečného bohatství.

Monoposty a jejich vývoj polykají miliony dolarů k snídani, ale to není jediná věc, za kterou se tu utrácí. Spoustu peněz stojí i samotný provoz týmů a zajištění jejich zázemí. Kam až může vygradovat úroveň mobilní základny finančně dobře zajištěné stáje, ukázal Red Bull.

Rakušané nazvali absolutní špičku pojízdných domů jako F1 Holzhaus. V překladu dřevěný dům skutečně odpovídá prvotřídnímu bydlení z přírodního materiálu, dům to ale ve skutečnosti není. Jde o poněkud přehnanou formu domova na kolech, kterou si s sebou Red Bull stěhuje po jednotlivých závodních okruzích.

Tým využil velmi liberálního výkladu pojmu motorizovaný domov a nechal vybudovat mobilní vícepatrovou vilu s dvěma býky ve znaku. Není možné jej připřáhnout za tahač kamionů jako jiné „motorhomy”, přesto je mobilní. Každý závodní víkend putuje mezi okruhy zástup kamionů, které na vybraném místě vyloží 25 osob a z poskládaného nákladu sestaví aktuálně nejluxusnější mobilní centrum ve Formuli 1. Zastřešená plocha plná nejmodernějších materiálů po cca 32 hodinách intenzivní práce nabídne 1 221 metrů čtverečných podlahové plochy.

Nadčasová dřevěnice z rakouského dřeva se poprvé ukázala na prvním evropském závodě ve Španělsku, kde tradičně probíhají premiéry nových příbytků. Red Bull již v minulosti vzbuzoval vždy velkou pozornost svým stánkem zvaným Energy Station, ale Holzhaus posunul pomyslnou laťku ještě výše. Novinka má být o 27 % prostornější a ekologicky přívětivější bez potřeby instalace dodatečných zařízení jako například klimatizace.

„Je to struktura, z níž bude v padoku cítit duch štýrských Alp,“ pochválil konstrukci šéf F1 týmu Christian Horner. Duch štýrských Alp? Ten tu možná cítit je. Vůně peněz mateřské firmy generující zisky v řádu desítek miliard ročně ale tohle místo protkává mnohem intenzivněji.


Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 1 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 01Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 2 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 02Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 3 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 03Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 4 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 04Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 5 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 05Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 6 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 06Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 7 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 07Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 8 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 08Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 9 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 09Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 10 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 10Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 11 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 11Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 12 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 12Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 13 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 13Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 14 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 14Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 15 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 15Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 16 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 16Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 17 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 17Red Bull ukázal neuvěřitelně velké a luxusní pojízdné zázemí týmu Formule 1 - 18 - Red Bull F1 novy motorhome ze dreva 18
Nový mobilní domov pro jezdce, jejich tým a všechny další osoby s napojením na Aston Martin Red Bull Racing je mimořádně opulentní

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše