BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi?

Nová jednička je na trhu zatím jen jako pětidveřový hatchback, chystají se ale i další karosářské verze. Provedení 3D je jasná věc, ale co ten Touring?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi?

29.12.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová jednička je na trhu zatím jen jako pětidveřový hatchback, chystají se ale i další karosářské verze. Provedení 3D je jasná věc, ale co ten Touring?

Vedlejším produktem neustálého nafukování aut je nejen v tom, že se nové generace menších typových řad posouvají na místo těch větších, ale zároveň se tím pro automobilky otevírá prostor pro vymýšlení vycpávek. Typickým příkladem je třeba BMW, jehož trojka, pětka a sedmička časem natolik zmohutněly, že se pak v portfoliu našlo místo pro řadu 1. Od doby co dorazila, ale její následnice F20 opět narostla a to samé platí pro novou trojku F30, jejíž rozvor byl prodloužen z 2760 na 2810 mm, což je - pro vaši informaci - jen o 2 centimetry méně, než měla pětka E39. A to byl ještě před deseti lety plnohodnotný vůz vyšší střední třídy.

Při nárůstu nejnovější řady 1na dostřel trojky E36 (měla jen o 1 cm delší rozvor) a E46 (o necelé 3 cm delší rozvor) proto nemusí jednička v provedení kombi vůbec vypadat jako nesmysl a něco podobného si evidentně myslí více lidí. Není mi známo, že by BMW oficiálně zvažovalo podobný automobil, ani si nevzpomínám na 1er Touring přestavěnou z hatchbacku, ale jak dokazují přiložené obrázky, virtuálně takový vůz existuje a kupodivu vůbec nevypadá nepatřičně (jestli je i hezký, to je jiná otázka). Objevil se na stránce Theophiluse China, který kdysi zveřejnil i možnou podobu minulé jedničky v provedení kombi.

To druhá karosářská verze BMW řady 1 z webu Auto Sohu se zdá být mnohem realističtější. Patrně proto, že s třídveřovým hatchbackem jedničky s označením F21 se skutečně počítá a podle těchto záběrů jde zjevně o podklady dodané pro patentový úřad. Je ovšem poněkud ironické, že snímky pochází z Číny, kde si zrovna „designéři“ a automobilky s duševním vlastnictvím těžkou hlavu nedělají.

Mezi tří- a pětidveřovým hatchbackem nejsou očekávány žádné významné technické rozdíly, ani jiná nabídka motorů a převodovek, ačkoli okna dveří budou patrně opět bezrámová. Počítá se též s nižší hmotností a tím pádem v desetinách lepší spotřebou a časem potřebným k akceleraci na stovku i v jednotkách vyšší maximální rychlostí. Opět se očekávají dvě designové verze, i když Urban line a Sport line možná vystřídají jiné názvy.

BMW F21 by se mělo poprvé veřejnosti představit na březnovém autosalonu v Ženevě, ale s ohledem na termín odhalení řady 3 mimo jakoukoli výstavu je více než pravděpodobné, že fotografie a podrobné technické parametry budeme mít k dispozici v předstihu.


BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi? - 1 - BMW 1 3D hatchbac kombi 01BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi? - 2 - BMW 1 3D hatchbac kombi 02BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi? - 3 - BMW 1 3D hatchbac kombi 03BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi? - 4 - BMW 1 3D hatchbac kombi 04
Třídveřový hatchback by se měl představit na ženevském autosalonu...

BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi? - 5 - BMW 1 3D hatchbac kombi 05BMW 1 F21: unikly patentové snímky třídvéřové verze, přijde i kombi? - 6 - BMW 1 3D hatchbac kombi 06
...kombi je pouhá virtuální spekulace, ale nevypadá nepatřičně

Foto: Theophilus Chin, Auto Sohu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše