Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun

Nebojte, Dacia se mávnutím kouzelného proutku nezařadila mezi drahé značky, tedy alespoň prozatím. Také v její nabídce ale musí být nějaký model nejdražší a vrcholný Duster už nelze označit za vyloženě levný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun

24.2.2022 | Petr Miler

Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun

/

Foto: Dacia

Nebojte, Dacia se mávnutím kouzelného proutku nezařadila mezi drahé značky, tedy alespoň prozatím. Také v její nabídce ale musí být nějaký model nejdražší a vrcholný Duster už nelze označit za vyloženě levný.

Dacia je známá svou vstřícnou cenovou politikou. I v dnešní době, kdy i Škoda prodává auto skoro za 2 miliony Kč, nabízí vozy startující jen kousek nad hranicí 250 tisíc Kč. Jistě také díky tomu se modely rumunské značky v poslední době objevují mezi těmi vůbec nejprodávanějšími v Evropě, zvlášť když je lze reálně koupit a ne pouze objednat s dodáním za rok či dva.

Není to ale tak, že by se Rumuni stále drželi zuby nehty s cenami u země, naopak stoupají stále výš. Jednak proto, že doba je, jaká je, jednak se ale také snaží zaujmout zákazníky, kteří chtějí víc. Nejnověji to předvádí na faceliftovaném modelu Duster, který loni zamířil do prodeje za stále atraktivní ceny. Dnes už jsou citelně vyšší, „cena od” v tuto chvíli činí 346 900 Kč, pro náročnější jsou tu poněkud sebevědoměji koncipované varianty začínající s cenou začínající nad hranicí 400 tisíc Kč. Všechny takové ale zvládla ještě překonat ta nejsebevědomější, a to i jménem - Extreme Limited Edition.

Oproti standardu dostal tento Duster bílý, černý, šedý, modrý nebo oranžový lak, který doplňuje další šedá barva Urban Grey určená výlučně pro tento typ. Ten se vizuálně dále liší hlavně oranžovými doplňky viditelnými na masce chladiče, zrcátkách, střešních ližinách nebo zádi. A také černými 17" koly z lehkých slitin.

Podobné téma vládne uvnitř a abychom řekli pravdu, zejména tam Dusteru docela sekne. S modernizovaným vnitřkem vypadá v kombinaci s oranžovými prvky na výplních dveří, na palubní desce či výdechách ventilace svěže a moderně jako nikdy dříve. Spolu s tím je pak automaticky spojena nejvyšší úroveň výbavy, která si u nás říká Prestige, s třemi prvky navíc - vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce, karta pro bezklíčový vstup a start a parkovací kamera.

Nová limitovaná edice je na některých trzích k dispozici pouze s lepšími motorizacemi, v Česku je ale k dispozici i základní tříválec s 90 koňmi, díky čemuž ceny startují na pořád ne až tak vysokých 426 900 Kč. Dalšími motory jsou litrové turbo na LPG se 101 koňmi, dále jsou k dispozici jednotky 1,3 TCe a 1,5 dCi se 116 až 150 koňmi v kombinaci buď s pohonem 4x4 a manuálem, nebo s pohonem 4x2 a automatem. Taková provedení už stojí víc.

Duster Extreme lze v Česku již objednávat od zmíněné sumy, s lepší varianty ale stoupají do poněkud „nedaciových” vod. Tři z nich se přehupují nad hranici půl milionu korun a vrcholná verze TCe 150 s pohonem 4x4 je k mání nejméně za 544 900 Kč. To už je skutečně extrém, tedy alespoň na poměry Dacie.


Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 1 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 01Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 2 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 02Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 3 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 03Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 4 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 04Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 5 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 05Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 6 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 06Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 7 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 07Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 8 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 08Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 9 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 09Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 10 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 10Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 11 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 11Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 12 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 12Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 13 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 13Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 14 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 14Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 15 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 15Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 16 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 16Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 17 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 17Dacia i u nás prodává nový nejdražší Duster, ceny žene až vysoko nad půl milionu korun - 18 - Dacia Duster Extreme Limited Edition 2022 prvni 18
Dacia Duster se i v Česku prodává v provedení Extreme Limited Edition. Na poměry Dacie jde o dosti drahé zboží, základní cena může vystoupat až skoro k 550 tisícům. Foto: Dacia

Zdroj: Dacia

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.