Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu

Už není pochyb o tom, že Ford do Ženevy přiveze faceliftované provedení Focusu. Jestli mu vrátí někdejší lesk a slávu, ale ještě chvíli zůstane otázkou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu

22.2.2014 | Petr Miler | 10 příspěvků

Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už není pochyb o tom, že Ford do Ženevy přiveze faceliftované provedení Focusu. Jestli mu vrátí někdejší lesk a slávu, ale ještě chvíli zůstane otázkou.

Že Ford chystá brzký facelift současného Focusu, není tajemstvím již delší dobu. O tom, že přijde a co přibližně nabídne jsme vás informovali již v lednu a zmiňovali i důvod, proč se modernizace dočká už po třech letech na trhu. Focus je sice globálně nejprodávanějším automobilovým jménem (Toyota občas protestuje, ale i kdyby prvenství patřilo Japoncům, bude Focus vysoko...), jenže v boji o náročnou klientelu drtivě ztrácí. Za svými někdejšími pozicemi mezi nejprodávanějšími modely aut v Evropě se jen smutně ohlíží a náš někdejší test vám docela jasně naznačil, proč tomu tak je.

Američané ale k tomuto stavu nejsou neteční, a tak přispěchali s rychlou modernizací, která by měla Focusu přidat na přitažlivosti i v očích jiné než čínské klientely. Na oficiální odhalení zatím nedošlo, tradiční ruský „únikový zdroj” se ale postaral o to, že fotky Focusu modelového roku 2014 si můžeme prohlédnout s předstihem jak v provedení hatchback, tak i kombi.

Po vizuální stránce vůz zamířil zcela očekávaným směrem, když po vzoru neprodejného Focusu Electric, ale ještě více faceliftované Fiesty a stále neprodávaného nového Mondea vsadil na masku chladiče po vzoru Astonu Martin a trochu svěžejších navazujících partií, zejména pak hlavních světel a částí předního nárazníku. Zbytek vozu se zdá být změněn o poznání méně, pokud vůbec - patrné jsou jen modifikace na zadních světlech a nárazníku.

Proměnou prošla též kabina, která si vysloužila přepracovanou středovou konzoli s novými displeji a ovladači, jiný je též volant a řada dalších drobností. Hlavně zde dosud Focus s nižších specifikacích výrazně ztrácel body a bude ještě chvíli otázko, zda líbivější provedení faceliftované verze bude vlastní i levnějším modelům.

Jak moc se změní technika, je otázkou, ale už dříve jsme zmínili, že by vůz měl dostat nový motor 1,5 EcoBoost a jinak dále sázet hlavně na litrový EcoBoost. Jestli se přidá hybridní provedení či jaké další technické změny Focus s modernizací stihnou, uvidíme zřejmě ještě před Ženevou - minimálně virtuální představení vozu musí být na spadnutí.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 1 - Ford Focus 2014 facelift unik 01Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 2 - Ford Focus 2014 facelift unik 02Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 3 - Ford Focus 2014 facelift unik 03Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 4 - Ford Focus 2014 facelift unik 04Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 5 - Ford Focus 2014 facelift unik 05Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 6 - Ford Focus 2014 facelift unik 06Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 7 - Ford Focus 2014 facelift unik 07Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 8 - Ford Focus 2014 facelift unik 08Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 9 - Ford Focus 2014 facelift unik 09Ford Focus 2014: unikly první fotky faceliftu, další Ford zavoněl po Astonu - 10 - Ford Focus 2014 facelift unik 10
Vzhled faceliftovaného Focusu 2014 už není tajemstvím v žádném směru

Zdroj: Autowp

Petr Miler

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.