Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi

Ford nedělal kolem prezentace nového Transitu a jeho osobní verze Tourneo větší cavyky a pár týdnů po odhalení konceptu je tu se „sériovkou”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi

20.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ford nedělal kolem prezentace nového Transitu a jeho osobní verze Tourneo větší cavyky a pár týdnů po odhalení konceptu je tu se „sériovkou”.

Pouhý měsíc od zveřejnění prvních fotek konceptu Tourneo Custom a jen pár dní po ukončení ženevského autosalonu, kde byla studie minibusu vystavena, představila automobilka Ford její sériovou podobu. Jmenuje se - jaké překvapení - Tourneo Custom a až na diskrétnější chromování a menší kola jde o ten samý automobil.

Světovou premiéru (pokud to tak po Ženevě ještě můžeme nazvat) bude mít na dubnovém birminghamském autosalonu komerčních vozů a jak bylo od začátku zřejmé, stojí na společném základu s příštími užitkovými verzemi nesoucími tradiční jméno Transit.

Osobní varianta bude v prodeji v osmi nebo devítisedadlovém provedení a Ford hodlá nabízet také dvě modifikace lišící se délkou rozvoru. Vzdálenost náprav kratší verze SWB je 4,97 metru, u delší LWB to dělá 5,34 metru.

Ford slibuje spoustu místa pro posádku i jejich zavazadla bez ohledu na typ, kvalitní materiály a spoustu variability pro řidiče díky ve dvou osách nastavitelnému sloupku řízení a posádce různé možnosti úpravy kabiny pomocí všemožně sklápěných a posuvných sedadel.

Součástí výbavy může být třeba systém hlasového ovládání multimediálního rozhraní SYNC, který dokáže v případě nehody automaticky upozornit záchranné složky a zaslat jim informaci o poloze vozu. Dále jsou tu frontální, boční a závěsové airbagy, zadní parkovací kamera, systém upozorňující na nežádoucí vybočení z jízdního pruhu nebo třeba standardně montovaný stop-start.

O pohon předních kol se postará výlučně jeden motor v několika variantách. Jedná se o čtyřválec Duratorq TDCi o objemu 2,2 litru disponující výkonem 100, 125 a 155 koní. Motor je kombinován se šestistupňovou manuální převodovkou a v nejslabší verzi Ford uvádí průměrnou spotřebu 6,9 l/100 km.

Novinka je postavena na nové globální platformě, přičemž Ford tvrdí, že byla navržena nejen s ohledem na funkčnost nebo odolnost, ale také se zřetelem k ovladatelnosti, dynamice, kvality jízdy a odhlučnění.

Tourneo Custom a Transit budou vyráběny v tureckém závodě Fordu v Kocaeli a prodej startuje letos (přesné datum tisková zpráva nezmiňuje). Podobně jako Fiesta nebo Focus, také Transit se stane globálním autem, ale na rozdíl od evropské verze dostane ta severoamerická pohon zadních kol.


Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 1 - Ford Tourneo Custom seriovka 01Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 2 - Ford Tourneo Custom seriovka 02Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 3 - Ford Tourneo Custom seriovka 03Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 4 - Ford Tourneo Custom seriovka 04Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 5 - Ford Tourneo Custom seriovka 05Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 6 - Ford Tourneo Custom seriovka 06Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 7 - Ford Tourneo Custom seriovka 07
Tourneo Custom a Transit stojí na nové platformě s rozvorem 4,97 nebo 5,34 m

Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 8 - Ford Tourneo Custom 01Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 9 - Ford Tourneo Custom 02Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 10 - Ford Tourneo Custom 03Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 11 - Ford Tourneo Custom 04Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 12 - Ford Tourneo Custom 05Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 13 - Ford Tourneo Custom 06Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 14 - Ford Tourneo Custom 07Ford Tourneo Custom 2012: nový Transit teď už v produkční verzi - 15 - Ford Tourneo Custom 08
Měsíc starý koncept má akorát větší kola a na přídi více lesklého chromu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.