Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní

Výměna motoru LS9 za sedmilitr LS7 se projevila vyšším výkonem. Ten doprovází posílené brzdy, odlehčená kola a vzhůru výklopné dveře.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní

26.11.2012 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Výměna motoru LS9 za sedmilitr LS7 se projevila vyšším výkonem. Ten doprovází posílené brzdy, odlehčená kola a vzhůru výklopné dveře.

Na celém světě existuje jen hrstka automobilů, které dokážou ohromit výkonem i pár let po své premiéře. Třeba Koenigsegg Agera nebo Bugatti Veyron. Či Hennessey Venom GT, který se při svém zrodu mohl chlubit karoserií Lotusu Exige a pohonnou jednotkou LS9 z Chevroletu Corvette ZR1. Ta byla s pomocí dvojice turbodmychadel naladěna na sílu 1 200 koní, s čímž korespondovala také hmotnost 1 200 kg. Poměr výkonu a hmotnosti 1:1 však očividně Johnu Hennesseymu, zakladateli společnosti Hennessey Performance, nestačil. Pro modelový rok 2013 tak dopřál Venomu GT další růst v motorovém prostoru.

Ta profituje již ze změn, které postihly přerod kupé ve Spyder, kdy 6,2litrový osmiválec byl nahrazen sedmilitrem V8. Výkon 1 244 koní je však již minulostí, místo toho se nadvakrát přeplňovaná pohonná jednotka nově bude chlubit silou přesahující 1 500 koní. Hmotnost 1 244 kg by přitom měla poklesnout, neboť vůz dostane v základu 15palcové karbon-keramické kotoučové brzdy svírané vpředu šestipístkovými a vzadu čtyřpístkovými třmeny. V tom samém ohledu pak zákazníci budou profitovat také z nových kovaných kol.

Výrobce (nebo poněkud ambicióznější úpravce) již bohužel nezveřejnil, nakolik tento nárůst výkonu a pokles hmotnosti ovlivnil jízdní vlastnosti. Předpokládat se ovšem nedá podstatné zrychlení. Venom GT totiž skrze standardní šestistupňový manuál Ricardo či nový příplatkový sedmistupňový automat s pádly pod volantem vysílá svou sílu na zadní kola. A ta mají svůj omezený potenciál navzdory jakékoliv šířce pneumatik. Stovka za 2,5 sekundy tak zřejmě zůstane zachována, nejvyšší rychlost by se ale mohla pohnout někam k 450 km/h.

Další změny oproti současnému provedení zahrnují dvojici bublin na střeše, které nabízejí více prostoru pro hlavy vyšších řidičů. Mimo to Venom GT dostal vzhůru výklopné dveře či několik nových odstínů v paletě barev karoserie. Vše ostatní zůstává, a to včetně jednodenního řidičského školení, kterého se budoucímu majiteli dostane buď v USA, nebo ve Velké Británii. Firma Hennessey Performance přitom již vyrobila 9 exemplářů Venomu GT, mezi nimiž figuruje i Spyder zpěváka Aerosmith Stevena Tylera.

Na kompletní technické detaily si musíme počkat, je ale zřejmé, že chystané Bugatti Super Veyron má vrásek na čele ještě dříve, než se stačilo narodit...


Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní - 1 - Hennessey Venom GT 2013 prvni foto 01Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní - 2 - Hennessey Venom GT 2013 prvni foto 02
Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní - 3 - Hennessey Venom GT 2013 prvni foto 03Hennessey Venom GT 2013: nový modelový rok přináší výkon přes 1 500 koní - 4 - Hennessey Venom GT 2013 prvni foto 04
Hennessey Venom GT modelového roku 2013 se zvenčí pyšní jen několika novými odstíny karoserie, které zahrnují i zářivě oranžovou. Více změn najdete pod kapotou, kde duní sedmilitrový motor vyladěný na 1 500 koní

Zdroj: GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše