Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním

Honda Jazz už má své roky a nedá se říct, že by byla prodejním šlágrem. Pomůže vylepšení image „sportovně” laděná verze Si?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním

6.3.2012 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek

Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Honda Jazz už má své roky a nedá se říct, že by byla prodejním šlágrem. Pomůže vylepšení image „sportovně” laděná verze Si?

Dalším z exponátů, se kterými se určitě potkáte na ženevském autosalonu, bude Honda Jazz Si. Tato nákupní taška s karosérií malého MPV a chytrými zadními sedadly hledá své kupce hlavně mezi prakticky zaměřenými řidiči. Má ale i jiné nadání. Všechny verze pohání točivé benzínové čtyřválce a ani podvozek se nebrání aktivnějšímu používání.

Je tedy téměř logické - a překvapuje, že se to stalo až teď - že se Honda rozhodla přijít s verzí zdůrazňující právě dynamické schopnosti Jazzu. Začala úpravou podvozku, který dostal tužší tlumiče a silnější stabilizátory. Pokračovala u elektricky posilovaného řízení, které má u Si poskytovat jistou zpětnou vazbu a větši ovladatelnost na úkor snadnosti ovládání. Motor zůstal beze změny, jedná se o benzínovou 1,4 i-vtec o výkonu 100 k, na kterou navazuje buď pětistupňový manuál, nebo automat CVT.

Celá úprava je završena novými nárazníky, zvýrazněnými prahy a tónovanými skly. U sportovního modelu nemohou chybět výrazná kola. Jazz Si bude jezdit na 16" discích s nízkoprofilovými pneumatikami. Je to sice stále malé MPV, ale vzhledem se mírně přibližuje k Hondě Civic TypeR sedmé generace. A to je jen dobře, protože to bylo výborné auto.

Také interiér se dočkal mírného vylepšení. Sedadla jsou čalouněna kombinací černé a bílé látky, volant dostal kožené obšití. Standardní výbava bude obsahovat automatickou klimatizaci, tempomat, mlhovky a multifunkční volant. Prodávat se začne v létě tohoto roku a nezbývá, než si přát, aby se jich pár objevilo i na našich silnicích. Byly vítaným zpestřením davů.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 1 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 1Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 2 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 2Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 3 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 3Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 4 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 4Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 5 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 5Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 6 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 6Honda Jazz Si: malý muzikant ve sportovním - 7 - Honda Jazz Si 2012 predstaveni 7
Písmena Si u tohoto Jazzu tvrdí muziku

Mirek Brokeš

Diskuze Přidat příspěvek